Dni Kukurydzy - Jaszowice

Dnia 20.09.2017 niedaleko stolicy Dolnego Śląska w miejscowości Jaszowice gmina. Kobierzyce odbyła się kolejna impreza z cyklu Dni Kukurydzy PROCAM 2017. Kilka minut po godzinie 11:00 Maciej Płaczek, Dyrektor Regionu przywitał licznie przybyłych gości. Następnie wykład na temat zagadnień prawidłowej technologii uprawy kukurydzy poprowadził Robert Oliwa, Dyrektor Działu Nasion. Kolejnym prelegentem był Artur Kleina, Prezes firmy BIO-GEN, kóry zaprezentrował wykład nt. produktów biologicznych sygnowanych logiem firmy z Namysłowa w tym min. BIO-GEN Rewital PRO+. Tematem przewodnim wykładu, który najbardziej pochłonął gości, był rozkład resztek pożniwnych kukurydzy. Następnie głos zabrał Tomasz Turów, Kierownik Oddziału Wrocław, który przedstawił gościom zasady konkursu, który został przygotowany specjalnie na tą okoliczność. Nagrodami głównymi były vouchery na godzinną jazdę rajdowym samochodem Subaru Impreza WRX STI 2017, na profesjonalnym torze pod okiem doświadczonych instruktorów.

Kolejna część programu to prezentacja odmian kukurydzy na polu produkcyjnym, wraz z omówienim najistotniejszych cech każdej z tych odmian. Bardzo dużym zainteresowaniem gości cieszyła się również prezentacja BIO-GEN Rewital PRO+, którego działanie w odkrywce glebowej przedstawił dyrektor Krzysztof Lewandowski.

Na zakończenie przybyli goście udali się na biesiadę, podczas której wymieniali się informacjami, głównie na temat świetnych odmian kukurydzy, które zamierzają zakupić. Zaznaczyć należy, że mimo pogody sprzyjającej pracom polowym, frekwencja dopisała znakomicie.

Polecamy

 
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ.