Finał PROCAM Cup 2017

W trakcie Wielkiego Finału I edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci PROCAM Cup 2017 na Stadionie we Wronkach spotkało się sześć najlepszych drużyn turniejów eliminacyjnych. Piękna pogoda oraz cudowna atmosfera na trybunach przyczyniły się do tego, że finał rywalizacji okazał się prawdziwym piłkarskim widowiskiem, w którym emocje sięgały zenitu. Stawka, o którą walczyła młodzież, była ogromna. Wspominał o tym gość specjalny wydarzenia, były selekcjoner Reprezentacji Polski, Paweł Janas.

– Cieszę się, że tylu młodych ludzi uprawia naszą wspólną, ukochaną dyscyplinę sportu. Trzymam kciuki za wszystkie zespoły, z najlepszym natomiast spotkamy się już we wrześniu na Stadionie Narodowym – mówił podczas otwarcia były trener kadry narodowej. Przypomnijmy, że nagrodą główną w turnieju PROCAM Cup 2017 był wyjazd na mecz Reprezentacji Polski z Kazachstanem, który odbędzie się 4 września w Warszawie.

Przed rozpoczęciem rozgrywek finałowych ciężko było wskazać faworyta rywalizacji. Najlepiej spisywali się jednak gracze UKS Jedynki Aleksandrów Kujawski oraz UKS Giganci Radymno. To właśnie bezpośredni pojedynek tych zespołów okazał się kluczowy dla rozstrzygnięcia losów turnieju. W czwartej kolejce zmagań Giganci Radymno pokonali zespół z Kujaw 1:0, a cały turniej ukończyli bez porażki (z jednym tylko remisem) i zwyciężyli w I edycji turnieju PROCAM Cup 2017.

Ostatecznie na drugiej lokacie uplasowali się zawodnicy Jedynki Aleksandrów Kujawski, a na trzecim miejscu podium zespół ZS Krośnice. Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych.

– Wszyscy jesteście zwycięzcami – mówił Piotr Żmijewski, dyrektor PROCAM podczas oficjalnej ceremonii zakończenia turnieju.

– Jestem dumny, że miałem okazję przyglądać się temu turniejowi, jak również trzymam kciuki, by Wasza przygoda z piłką nożną trwała jak najdłużej – dodał przedstawiciel Sponsora Głównego Turnieju.

Turniej finałowy we Wronkach był zwieńczeniem cyklu turniejów sportowych PROCAM Cup 2017. W sumie w ciągu jednego miesiąca, w pięciu turniejach eliminacyjnych, udział wzięło 30 drużyn z całej Polski. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, a GIGANCI z Radymna zapisali się swoim zwycięstwem na kartach historii. Zakończeniem tej historii – dla większości z nich pierwszy raz w życiu – jest możliwość wzięcia udziału w meczu Reprezentacji Polski, a właśnie spełnianie marzeń najmłodszych i kreowanie zasad fair-play było główną ideą turnieju PROCAM Cup 2017.

Polecamy

 
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ.