Ślimaki na polach!

Ten rok każe zweryfikować historyczne 10 plag egipskich - było ich 10, ale w tym roku, kiedy na polach roi się od ślimaków, możemy mówić o 11 pladze, jaką są ślimaki bezskorupowe z rodziny pomrowikowatych. 

Chciałbym Państwu zarekomendować najprawdopodobniej najlepszy i najskuteczniejszy na rynku moluskocyd, jakim jest SIMAROL GB na ślimaki! Prowadzone doświadczenia przez Doradców z Grupy Technicznej wykazały bardzo skuteczne działanie preparatu, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych oraz podczas dużej gradacji ślimaków. Wabi ślimaki, działając jako atraktant i jest bardzo chętnie przez nie zjadany! 

W walce z tymi szkodnikami bardzo ważny jest element sygnalizacji, działania z wyprzedzeniem - reakcja od zdiagnozowania zagrożenia na polu, czyli wykrycia „przeciwnika” do aplikacji musi być jak najkrótsza. Identyfikując żery na swoich polach, proszę pamiętać, że ślimak ma od strony brzusznej tarczkę i pocierając nią po górnej stronie liścia jak „pumeksem” zdziera warstwę miękiszu, tworząc najpierw siateczkę, a następnie dziurę o bardzo nieregularnych brzegach. 

Pamiętajmy, że brak reakcji z naszej strony prowadzi do gołożeru, nie tylko na roślinie, ale na całej plantacji. 

Jak zawsze zachęcam Państwa do kontaktu z Doradcami Agrotechnicznymi PROCAM, którzy pomogą Państwu w ocenie zagrożenia na Waszych plantacjach: 

Maciej Bromirski
lekarz roślin PROCAM

Polecamy

 
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ.