Siew, początkowy wzrost kukurydzy

Na początku siewów kukurydzy należy pamiętać o identyfikacji problemów fitosanitarnych podczas wschodów tych roślin spowodowanych niestałością pogodową, występującymi problemami ze wschodami. 

Oprócz pilnowania chwastów w uprawie kukurydzy miejmy na uwadze aplikacje trzech produktów (MICROPHOS P PRO+, REWITAL PRO+, imPROver PRO+) polepszających fizjologię i zdrowotność systemu korzeniowego jak i części nadziemnych.

Poniżej przedstawiamy Państwu szkic stosowania terminowego w kolejności następujących zdarzeń fenologicznych:

biogen1_0002.jpg REWITAL PRO+ - przedsiewnie 1,0 l/ha, wymieszać z glebą w trakcie doprawiania gleby do siewu. Wzmocnienie systemu korzeniowego mniejsza wrażliwość na suszę i niedobory składników pokarmowych. Zmniejsza presję omacnicy prosowianki.improver1_0002.jpg imPROver PRO+ - zwiększenie masy korzeniowej czyli większa odporność na suszę, lepsze pobieranie fosforu ważne na starcie, zwiększenie suchej masy roślin (ważne do zbioru na kiszonki), przyspieszenie ściągania asymilatów lepsze nalewanie ziarna, mniejsza wilgotność ziarna (mniejszy koszt dosuszenia-produkcja na ziarno), większy plon.• pierwsza aplikacja - dawka 0,8 litra na ha na rośliny w fazie 4-5 liści, wzrost suchej masy i masy korzeniowej
• druga aplikacja - dawka 0,5 litra na ha na rośliny razem z ostatnim wjazdem z odżywkami faza około 8-9 liści.

MICROPHOS P PRO+ - nawóz mineralny, dokorzeniowy zawierający fosfor, azot, mangan i cynk w formie mikrogranulatu. Oprócz zastosowania powyższego nawozu podczas siewów kukurydzy proszę nie zapominać, że podczas początkowego wzrostu tych roślin bardzo potrzebne jest wsparcie nawozami dolistymi zawierającymi fosfor np.:

proleaf_makrop1_0002.jpg Proleaf Makro P 

Nawóz typu NPK, przeznaczony do nawożenia dolistnego, o wysokiej zawartości łatwo przyswajalnego fosforu. Zawierający w swoim składzie również azot, potas i mikroelementy w formie chelatów EDTA.


procam_fosfor_liquid1_0002.jpg PROCAM Fosfor liquid

Płynny nawóz fosforowy do dokarmiania dolistnego oraz do fertygacji. Polecany jest zwłaszcza w fazach intensywnego wzrostu roślin, w warunkach utrudnionego pobierania fosforu z gleby i w okresach zwiększonego zapotrzebowania roślin na fosfor.

proleaf_max_chelat1_0002.jpg oraz uzupełnienie mikroelementów nawozami PROleaf MAX

Maksymalnie napakowany najważniejszymi mikroelementami: Aż 20 gram miedzi, 68 gram manganu, 28 gram cynku i ponad 4 gram molibdenu w jednym litrze.


procam_cynk1_0002.jpg a także PROCAM CYNK

Płynny, skoncentrowany nawóz dolistny zawierający biodegradowalne związki kompleksujące, które przyspieszają pobieranie cynku przez rośliny oraz ułatwiają łączne stosowanie nawozu z innymi agrochemikaliami.Początkowy wzrost kukurydzy a szczególnie systemu korzeniowego to polisa ubezpieczeniowa na okres z ograniczonymi opadami atmosferycznymi.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.

Polecamy

 
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ.