Święto Kwitnącej Jabłoni pod Sochaczewem

6 maja w miejscowości Kozłów Szlachecki koło Sochaczewa odbyło się SEMINARIUM SADOWNICZE PROCAM zorganizowane przez Zespół pracowników PROCAM z Oddziału Łowicz. Do kwitnącego sadu pana Mirosława Kozbucha zjechali się zaproszeni sadownicy, naukowcy oraz doradcy z zaprzyjaźnionych firm handlowo-doradczych obsługujących sektor sadowniczy.

Spotkanie rozpoczął Janusz Gwiazdowski - dyrektor Oddziału PROCAM Łowicz oraz Janusz Kubiak – prezes Grupy Producentów Owoców IDEALSAD.

Ciekawie i wyczerpująco bieżące zalecenia i wskazówki dotyczące agrotechniki sadów przedstawił Adam Fura ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu.

Szymon Kamiński z firmy Bio-Agris, specjalizującej się w preparatach naturalnych oraz wykorzystujących naturalną energię przyrody, przedstawił strategię firmy w produkcji sadowniczej.

Efektywne dolistne dokarmianie wapniem jabłoni było tematem wykładu Jacka Ceglarskiego z firmy Azelis Polska dostarczającej nawozy dla rolnictwa i ogrodnictwa.

Krzysztof Łęgocki z firmy NaturalCrop Poland z branży nawozów i biostymulatorów zaprezentował możliwości wykorzystania produktów algowych w kwitnienie i po kwitnieniu.

Doradca ogrodniczy PROCAM Tomasz Sikora omówił szczegółowo sprawdzone rozwiązania w ochronie i nawożeniu proponowane przez doradców PROCAM odpowiednie i najbardziej optymalne na czas kwitnienia jabłoni.

Przybyli na spotkanie goście mogli także zapoznać się z ofertą ciągników i maszyn sadowniczych firmy AUTO-AGRO reprezentowanej przez Marcina Matysiaka oraz z ofertą ubezpieczeń dla sadowników firmy MODUS.

Firmę DuPont Poland oferującą sprawdzone w ochronie sadów preparaty takie jak fungicyd FONTELIS 200 SC czy insektycydy takie jak STEWARD 30 WG oraz CORAGEN 200 SC reprezentował Adam Przychodzki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom oraz współorganizatorom spotkania za przybycie oraz wymianę cennych doświadczeń. Zapraszamy do kontaktów z doradcami PROCAM oraz ich szeroką ofertą środków ochrony roślin, nawozów i biostymulatorów tak podczas kolejnych spotkań szkoleniowych jak i codziennej pracy w sadzie.


Polecamy

 
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ.