PowerSeeds

W gospodarstwie rolnym Jerzego Ruteckiego zostały zasiane cztery odmiany pszenic ozimych wspieranych przez technologię PowerSeeds.

Do doświadczeń wykorzystano areał 4 ha, po 1 ha na każdą odmianę: pierwsze zdjęcia są z 24.12.2014 r. gdzie widać wyraźnie, że rośliny są w bardzo dobrej kondycji - intensywny, zielony, zdrowy kolor. Brak porażenia patogenami chorobotwórczymi.

Następna lustracja została przeprowadzona 24.03.2015 r. po ruszeniu wegetacji, pszenice zaprawione preparatem zaprawowym do nasion, posiadały nawet o 50% więcej masy korzeniowej, względem kontroli. Ziemia trzymała się korzeni bardzo mocno (tzw. strefa rizosfery), gdzie roślina ma komfortowe warunki do pobierania składników, czyli szybciej wykarmi się, a co najważniejsze tak obfity system korzeniowy w warunkach suszy (czynniki abiotyczne), utrzyma zgromadzoną wodę przez cały ten okres stresu, co pozwoli roślinie wręcz w komfortowych warunkach znieść suszę.

pszenicaPowerSeeds Nasiona Sukcesustandardowe nasiona
TURKIS76,3 dt/ha73,5 dt/ha
FAKIR89,9 dt/ha87,4 dt/ha
NORIN88,5 dt/ha84 dt/ha
FLORIAN93,8 dt/ha89,6 dt/ha

Polecamy

procam_prosan_250x250px_0001.jpg
 
Serwis nie zbiera w sposób automatyczny informacji, za wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies, które niezbędne są do rozpoznawania użytkowników, zapamiętywania ustawień, przetrzymywania parametrów sesji, lepszego dopasowania Serwisu do użytkowników. Jeśli zapoznałeś się z tą informacją kliknij ZAMKNIJ.