Dni Pola 2018

W czwartek 21.06.2018 zakończyliśmy cykl Dni Pola, spotkaniem, które odbyło się tradycyjnie w Stanowie w województwie pomorskim w gospodarstwie AGRO Stanowo. Pozostałe Dni Pola zorganizowaliśmy kolejno 6.06 w Podolanach (woj. dolnośląskie), 8.06 w Karolewie (woj. wielkopolskie), 13.06 w Ratyczowie (woj. lubelskie), 15.06 w Strachocinie (woj. zachodniopomorskie), 19.06 w Szepietowie (woj. podlaskie).

Na spotkaniach nasi przedstawiciele jak zawsze prezentowali najlepsze odmiany zbóż i rzepaku, a także w tym roku kukurydzy, buraka cukrowego, brokułów, ziemniaka, roślin sadowniczych oraz roślin ozdobnych. Nie zabrakło także firm współpracujących m.in. BIO-GEN, ADOB, SDP czy FCA. Tegoroczny Finał Dni Pola w Stanowie wzbogacony został o aspekt sportowy, ponieważ gościliśmy byłego, brazylijskiego siatkarza, mistrza olimpijskiego oraz mistrza świata, Gilberto Amauri de Godoy Filho –  znany pod pseudonimem Giba, z którym zagrał zespół siatkarek z Technikum Leśnego w Tucholi. Równolegle odbył się także mini turniej piłkarzy z rocznika 2008.

Na zakończenie każdej imprezy z serii Dni Pola odbywały się konkursy tematyczne z wiedzy w zakresie identyfikacji fitosanitarnej chorób i szkodników roślin. Przy poczęstunku z grilla kontynuowano rozmowy, wymieniano doświadczenia i informacje zebrane na poletkach doświadczalnych.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za obecność. Do zobaczenia za rok!