Konferencja Sadownicza w Mieścinie 06 marca 2018

We wczorajszej Konferencji Sadowniczej zorganizowanej przez PROCAM przy współpracy z PODR w Lubaniu i grupą producencką AmberSad z Mieścina nieopodal Tczewa, udział wzięło blisko 50 osób. Przybyłych Gości powitał kierownik oddziału Tczew, Rafael Głodnicki, który krótko przedstawił firmę, tłumacząc w jakich obszarach prowadzi ona działania oraz w jaki sposób podchodzi do klienta i aktualnych problemów polowych. Następnie wykład prowadził Mariusz Anioła (PODR), który omówił uprawę truskawki oraz zaznaczył jak ważny jest fotoperiod i właściwa temperatura dla zawiązywania owoców.

Tomasz Olszewski i Krzysztof Gasparski Z Sekcji Ogrodniczej PROCAM omówili prawidłową strategię ograniczania najpowszechniejszych chorób (mączniak i parch), a także przedstawili bezkonkurencyjny program nawożenia AVALON, który oprócz wysokiej zawartości składu, prostoty w użytkowaniu, cechuje się bezpieczeństwem i mieszalnością z preparatami fungicydowymi. Wśród producentów wzbudziło to wyraźne zainteresowanie.

Przedstawiciel PODR pokazał również ujęcia spod mikroskopu, gdzie w rolach głównych wystąpili dobroczynek, przędziorek i szpeciel.

Po części teoretycznej nadszedł czas na praktyczny pokaz zasad prawidłowej pielęgnacji jabłoni i grusz, który zaprezentowali przedstawiciele PROCAM. Podczas pokazu wywiązały się intensywne dyskusje, Goście mówili o swoich sadowniczych doświadczeniach, chętnie dzielili się z całą grupą swoimi nawet niekonwencjonalnymi metodami uprawy, pielęgnacji i ochrony.