PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > BASF PROCAM CUP 2024 – RUSZA VIII EDYCJA TURNIEJU!

BASF PROCAM CUP 2024 – RUSZA VIII EDYCJA TURNIEJU!

Z ogromnym entuzjazmem ogłaszamy rozpoczęcie zgłoszeń do ósmej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dla Dzieci z Małych Miejscowości i Wsi – BASF PROCAM CUP 2024.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, liczymy na rekordową liczbę młodych talentów, kontynuując naszą misję odkrywania i wspierania sportowych pasji.

Nasz wspólny projekt to więcej niż tylko turniej – to platforma, na której młodzi piłkarze i piłkarki z mniejszych miejscowości mają szansę na rozwój i realizację swoich marzeń. – mówi Michał Ciszak, Prezes PROCAM Polska – firmy obchodzącej w obecnym roku jubileusz dwudziestolecia działalności.  Widząc entuzjazm i determinację tych młodych sportowców, jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do ich rozwoju – dodaje.

Turniej, który co roku przyciąga tłumy uczestników i ich rodzin, staje się coraz bardziej popularny. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie, wprowadziliśmy losowanie miejsc, aby dać równe szanse wszystkim młodym zawodnikom.

Jarosław Muczek, Dyrektor Komunikacji BASF Polska, podkreśla: To dla nas ogromna radość, ale także pewne zobowiązanie. BASF PROCAM CUP jest z nami już od 7 lat i stał się ważnym elementem strategii CSR BASF w Polsce. Wierzymy bowiem, że obok rywalizacji sportowej, tego typu przedsięwzięcia mają także walor edukacyjny, a to dla nas szczególnie istotne.

Każdy element BASF PROCAM CUP jest starannie zaplanowany, od czterech turniejów eliminacyjnych po wielki finał na stadionie w Gdyni. Niezmiernie cieszy nas, że możemy zapewnić uczestnikom profesjonalny sprzęt sportowy oraz nagrody, co dodatkowo podnosi rangę i prestiż naszego turnieju.

W ósmej edycji BASF PROCAM CUP 2024 witamy młode talenty piłkarskie, z zespołami składającymi się z chłopców urodzonych w 2013 roku i młodszych oraz dziewcząt z rocznika 2012 i młodszych. Każda drużyna, licząca do 15 graczy, będzie miała wsparcie trzech opiekunów, zapewniając bezpieczeństwo i wsparcie dla młodych sportowców.

Promujemy zespoły mieszane, odzwierciedlające różnorodność i integrację. Zgłoszenia przyjmujemy od szkół podstawowych, UKS-ów i klubów sportowych z małych miejscowości do 25 tys. mieszkańców. W turnieju uczestniczy ponad 800 młodych piłkarek i piłkarzy, co gwarantuje emocjonującą rywalizację i szansę na rozwój dla każdego uczestnika.

Emocje towarzyszące turniejom są niezapomniane,  ale również propagowanie idei zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży jest też przesłaniem tego turnieju. Udział  jest bezpłatny, więc gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich drużyn i dołączenia do tej niezwykłej sportowej przygody – mówi Artur Juszczyński, pomysłodawca turnieju i Dyrektor Sprzedaży BASF Polska.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia. Wszelkie informacje, regulamin, druk zgłoszenia oraz materiały multimedialne dostępne są na oficjalnej stronie internetowej turnieju https://procamcup.pl oraz na Facebook’u BASF PROCAM CUP 2024.

Szczegółowy terminarz:

  • 6 maja – Żydowo (Wielkopolskie)
  • 13 maja  – Rozprza (Łódzkie)
  • 22 maja – Ostróda (Warmińsko – Mazurskie)
  • 27 maja – Goleniów (Zachodniopomorskie)
  • 15 czerwca – Wielki Finał Gdynia (Pomorskie)

Zwycięzcy dotychczasowych edycji turnieju:

2017: UKS Giganci Radymni
2018: LKS Korzenica
2019: Sparta Sycewice
2020: Organizacja profesjonalnych treningów piłkarskich (covid edition)
2021: UKS Champions Ryjewo
2022: GKS Wikielec
2023: TEAM Przecław
2024: Kto będzie następny?