PROCAM Agronomia Sukcesu > Produkty > Środki ochrony roślin

Środki ochrony roślin

W bogatej ofercie handlowej PROCAM Polska znajdą Państwo najpopularniejsze na rynku środki ochrony roślin cenionych producentów krajowych oraz zagranicznych. Stosuje się je między innymi w celu zapewnienia właściwej ochrony roślinom uprawnym przed chorobami i organizmami szkodliwymi, a także w celu regulacji wielu procesów biologicznych.

Środki ochrony roślin oferowane przez PROCAM Polska to m.in. skuteczne herbicydy działające selektywnie lub nieselektywnie. Herbicydy selektywne zwalczają ściśle określone grupy chwastów, natomiast herbicydy nieselektywne eliminują wszystkie grupy chwastów w uprawach. Do oferowanych przez nas środków ochrony roślin należą również fungicydy, czyli środki grzybobójcze, których zadaniem jest eliminacja sprawców groźnych chorób grzybowych. Kolejną ważną grupę środków w naszej ofercie stanowią insektycydy, stosowane w celu zwalczania uciążliwych szkodników upraw. Znajdą tu Państwo również odrębną grupę insektycydów, która przeznaczona jest wyłącznie do zwalczania szkodników magazynowych.

Regulatory wzrostu to kolejna grupa środków ochrony roślin w naszym bogatym katalogu. W ich skład wchodzą różnorodne substancje, takie jak auksyny, cytokininy i gibereliny, które wykorzystuje się m.in. do zapobiegania wyleganiu zbóż oraz do zapewnienia wyższych oraz lepszych jakościowo plonów. Środki ochrony roślin oferowane przez PROCAM Polska to także desykanty, które stosuje się m.in. w celu przyspieszenia zbiorów zbóż, a ponadto zaprawy nasienne, stosowane w celu zabezpieczenia ziarna przed chorobami grzybowymi.