O Nas

PROCAM Polska Sp. z o.o. to spółka funkcjonująca w oparciu o model angielskiej firmy ProCam UK Limited działającej w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego. Prowadzimy aktywną działalność handlową i doradczą już od 2004 roku.
Każdy rolnik odnajdzie w nas przede wszystkim stabilnego partnera, z którym może planować trwały rozwój gospodarstwa. Dzięki rozbudowanej ofercie i doradztwu współpracujący z nami przedsiębiorcy mogą angażować w produkcję mniejsze fundusze i osiągać szybki wzrost plonów i dochodowości upraw. Jest on dużo lepszy niż średni na rynku w konkretnych warunkach przyrodniczo-klimatycznych i ekonomicznych.

OFERTA DLA ROLNIKA

Nasza działalność w Polsce obejmuje doradztwo z zakresu uprawy i ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych, a także wymianę barterową, skup płodów rolnych (zboże, rzepak, kukurydza) oraz sprzedaż i dystrybucję:
środków ochrony roślin,
nawozów i biostymulatorów,
materiału siewnego roślin uprawnych.

ODDZIAŁY W CAŁEJ POLSCE

Świadczymy usługi i sprzedaż na terenie całej Polski poprzez sieć oddziałów z własnymi magazynami. Dla komfortu naszych partnerów prowadzimy także sprzedaż bezpośrednią przez wyspecjalizowanych przedstawicieli handlowych i agronomów.

PROFESJONALNI AGRODORADCY

Eksperci PROCAM posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną z agronomii, którą chętnie dzielą się z rolnikami. Dzięki temu nasi partnerzy mogą liczyć na indywidualne rozwiązania, będące odpowiedzią na aktualne problemy występujące w procesie produkcji rolnej.
Oferowane przez nas rozwiązania oparte są na firmowych testach wdrożeniowych prowadzonych we współpracy z ośrodkami akademickimi. Ich zaletą jest uwzględnienie regionalnej specyfiki gospodarstw, wyzwań w ochronie, agrotechnice i opłacalności upraw.

WIEDZA W WERSJI PRO

Wszyscy doradcy PROCAM Polska każdego roku biorą udział w cyklu szkoleń agrotechnicznych kończących się wewnętrznym egzaminem. W naszym gronie znajdują się osoby z tytułem doktora nauk rolniczych oraz będące w trakcie studiów doktoranckich. Dzięki temu jesteśmy zawsze na bieżąco z postępem w rolnictwie.
Od 2013 roku wydajemy kwartalnik „Agronomia Sukcesu”, do którego artykuły tworzą wybitni specjaliści z agronomicznego świata nauki. Stworzyliśmy także darmową strefę wiedzy, z której może skorzystać każdy zainteresowany rolnik: https://www.procam.pl/uslugi/doradztwo/

ZRÓWNOWAŻONE ROLNICTWO

Jesteśmy współzałożycielem oraz członkiem Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP. Zależy nam na tym, aby produkcja żywności odbywała się w zgodzie z naturalnym środowiskiem oraz dbałością o rozsądne wykorzystanie ograniczonych zasobów naturalnych Ziemi, tj. gleby, wody czy powietrza. Rolnictwo Zrównoważone to także wsparcie rozwoju wiejskich społeczności lokalnych. Wspólnotowe działania rolników mogą dotyczyć skracania łańcucha dostaw żywności, zarządzania glebą lub wspierania działań związanych z ochroną środowiska naturalnego.