o-nas

O Nas

PROCAM Polska Sp. z o.o. jest spółką funkcjonującą w oparciu o model angielskiej firmy ProCam UK Limited działającej w sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego. Firma prowadzi aktywną działalność handlową i doradczą od 2004 roku.

Działalność firmy w Polsce obejmuje doradztwo z zakresu uprawy i ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych, a także wymianę barterową, skup płodów rolnych (zboże, rzepak, kukurydza) oraz sprzedaż i dystrybucję:

  • środków ochrony roślin,
  • nawozów i biostymulatorów,
  • materiału siewnego roślin uprawnych.

Usługi i sprzedaż świadczone są na terenie całej Polski poprzez sieć oddziałów wyposażonych w magazyny, a także bezpośrednio przez przedstawicieli handlowych i agronomów posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczną, będących specjalistami w sprawach uprawy i ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych.

Na rynku firma akcentuje swoją działalność doradczą jako wartość dodaną do oferowanych produktów, która pozwala tworzyć rozwiązania w zależności od problemów występujących na polu w procesie produkcji rolnej u danego Klienta.

Dzięki wiedzy z zakresu szeroko pojętej agronomii – doradztwa w uprawie i ochronie roślin, znajomości potrzeb i możliwości rynku od strony dostawców oraz konsumentów, a także rozciągnięciu w dłuższym czasie planowania działań podejmujemy różne inicjatywy, które służą rozwiązywaniu problemów z jakimi na co dzień borykają się rolnicy i ogrodnicy.

Od 2013 roku firma wydaje kwartalnik Agronomia Sukcesu, do którego artykuły tworzą wybitni specjaliści z agronomicznego świata nauki.

Jakie cechy wyróżniają PROCAM na rynku dystrybucji środków ochrony roślin, nasion i nawozów rolniczych?

Wyróżniającą nas cechą jest doradztwo agronomiczne prowadzone na bardzo wysokim poziomie oraz natychmiastowa dostępność szerokiej gamy produktów takich jak: środki ochrony roślin, nasiona i nawozy. Bezpośredni kontakt z naszym agronomem pozwala na szybkie podjęcie decyzji i trafne dobranie odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do warunków panujących na danym polu. Wiedza posiadana przez naszych agronomów daje możliwość zamiany informacji w konkretne rozwiązania. Są one oparte na firmowych testach wdrożeniowych prowadzonych we współpracy z ośrodkami akademickimi. Ich zaletą jest znajomość regionalnej specyfiki gospodarstw, wyzwań w ochronie, agrotechnice i opłacalności upraw. Nasi doradcy każdego roku biorą udział w cyklu szkoleń agrotechnicznych kończących się wewnętrznym egzaminem. Pracownicy mają także możliwość uczestniczenia w szkoleniach między innymi z zakresu rozwoju osobistego. Możemy poszczycić się tym, że są wśród nich osoby z tytułem doktora nauk rolniczych oraz takie, które są w trakcie studiów doktoranckich.

Jednocześnie realizujemy inny ważny cel – jesteśmy na bieżąco z postępem w rolnictwie. Dzięki temu rolnicy współpracujący z nami mogą angażować w produkcję mniejsze fundusze i osiągnąć szybki wzrost dochodowości upraw. Zdajemy sobie sprawę, że w dążeniu do własnego rozwoju bazujemy na rozwoju biznesu naszych klientów. Pożytkiem dla rolnika jest posiadanie w nas stabilnego partnera, z którym może planować trwały rozkwit swojego gospodarstwa dzięki wzrostowi plonów i dochodów z upraw, który u naszych klientów jest dużo lepszy niż średni na rynku w konkretnych warunkach przyrodniczo-klimatycznych i ekonomicznych.

Jesteśmy współzałożycielem oraz członkiem Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP. Jednym z zadań rolnictwa zrównoważonego jest produkowanie żywności w zgodzie z naturalnym środowiskiem oraz dbałość o rozsądne wykorzystanie ograniczonych zasobów naturalnych Ziemi, tj. gleby, wody czy powietrza. Rolnictwo Zrównoważone opiera się na zasadzie wspierającej rozwój wiejskich społeczności lokalnych, dzięki którym kolektywne działania rolników mogą dotyczyć skracania łańcucha dostaw żywności, zarządzania glebą lub wspierania wspólnych działań związanych z ochroną środowiska naturalnego.