PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > PROCAM GARDEN > Biology for GARDEN w praktyce i w … ogrodzie.

Biology for GARDEN w praktyce i w … ogrodzie.

Sezon w pełni a pogoda, szczególnie wysokie temperatury nie rozpieszczają naszych „podopiecznych” na ogrodach ozdobnych. W tych ekstremalnych warunkach niekiedy afrykańskich temperatur lub subtropikalnych deszczy Doradcy z PROCAM GARDEN starają się na bieżąco sygnalizować zagrożenia fitosanitarne na roślinach ozdobnych i nie tylko.

W ramach projektu PROCAM GARDEN możecie Państwo uzyskać poradę od swojego Doradcy przesyłając zdjęcia do identyfikacji problemu fitosanitarnego w aplikacji WhatsApp, na telefon 509 605 951.

Od kilku dni Doradcy PROCAM GARDEN lustrowali rośliny ozdobne na obecność zatokowych żerów chrząszczy OPUCHLAKÓW i jest widoczny  postęp w eliminacji zagrożenia przez te szkodliwe chrząszcze. Jednak jesteśmy w połowie sezonu problemów z tymi szkodnikami. W dalszym ciągu stosujmy produkty Biology for GARDEN w tym probiotyk na OPUCHLAKI REGENERACJA USZKODZEŃ. Przypominamy, że larwy tych szkodników żerują w korzeniach osłabiając systemicznie rośliny. Kto z Państwa chce dostać autorski program zwalczający te szkodniki proszę o zwrotną informację do naszego konsultanta Dr Bacillus.

Po krótkim okresie urlopowym Doradcy PROCAM GARDEN sygnalizują intensywne żerowanie gąsienic motyli oraz larw błonkówek będących szkodnikami drzew i krzewów ozdobnych. Jak widać są to bardzo ładne stwory jednak wyrządzają bardzo duże szkody. Szczególnie zwracam uwagę na gąsienice z rodziny brudnicowatych, miernikowcowatych, niedźwiedziowatych czy zawisakowatych. Pamiętajcie w dalszym ciągu o stosowaniu produktów Biology for GARDEN. W razie problemów z identyfikacją fitosanitarną oraz z doborem produktów ochrony roślin proszę o zdjęcia i pytania do naszego konsultanta Dr Bacillus.

Z całym przekonaniem można powiedzieć, że historia ochrony roślin zaczęła się od ochrony winorośli a historia wina to w pewnym sensie także historia ludzkości. Mając na uwadze, że areał tej uprawy szybko się powiększa Doradcy z PROCAM GARDEN coraz bardziej przyglądają się tej uprawie u naszych Klientów. Na załączonych zdjęciach mamy objawy najważniejszych patogenów winorośli, MĄCZNIAKA PRAWDZIWEGO, MĄCZNIAKA RZEKOMEGO a także SZARĄ PLEŚŃ oraz różnego rodzaju PLAMISTOŚCInie wyłączając SZPECIELI czy OPUCHLAKÓW. Polecamy do stosowania w tej uprawie także produkty Biology for GARDEN. W razie problemów z identyfikacją i chęcią skutecznej ochrony proszę o zdjęcia i pytania. Zapraszamy do współpracy Dr Bacillus.