PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > PROCAM GARDEN > Czas kwitnienia drzew i krzewów owocowych w ogrodach ozdobnych

Czas kwitnienia drzew i krzewów owocowych w ogrodach ozdobnych

Czas kwitnienia rzepaku to także czas początku kwitnienia drzew i krzewów owocowych w ogrodach ozdobnych Klientów PROCAM GARDEN.

Pięknie się komponują ozdobne śliwy, jabłonie no i oczywiście wiśnie i czereśnie. Chciałbym Państwu przypomnieć, że odmiany ozdobne drzew i krzewów owocowych tak jak ich odpowiedniki w sadach także wymagają ochrony przez cały sezon wegetacyjny.

Dotyczy to szczególnie patogenów takich jak parch jabłoni czy mączniak prawdziwy jabłoni. Jeżeli nie będziemy zwalczać tych chorób to po przekwitnięciu te porażone egzemplarze będą wyglądały coraz gorzej czyli mało estetycznie. W tym okresie musimy także wręcz w zarodku likwidować mszyce, które bardzo szybko się liczebnie rozwijają i wyrządzają szkody na dopiero co powstałych listkach skręcając je we wszystkie możliwe strony.

Szczególnie zwalczamy i wystrzegamy się mszycy kalinowej, mszycy dereniowej oraz mszycy jabłoniowej a na kalinach oprócz mszyc w pierwszej kolejności pozbywamy się stonki szarynki kalinówki, która jest dalszą kuzynka stonki kukurydzianej.

Połowa maja to w ogrodach możemy już zauważyć nieśmiało kwitnące magnolie, tawuły, lilie a jak lilie to żerowanie poskrzypki liliowej, której brzydkie ślimakowate larwy sieją wręcz postrach i zniszczenie wśród tych pięknych kwitów. Na szczęście na ogrodach pojawili się już nasi sprzymierzeńcy od murarki ogrodowej po drapieżne biedronki, wojsiłki oraz delikatne złotooki.

Pod kamieniami i w cienistych, i wilgotnych miejscach widoczne są licznie drapieżne chrząszcze z rodziny biegaczowatych i nie jest to łokaś garbatek.