PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > PROCAM GARDEN > Doradcy PROCAM GARDEN już sygnalizują występowanie groźnego szkodnika świerków MSZYCY ŚWIERKOWEJ ZIELONEJ

Doradcy PROCAM GARDEN już sygnalizują występowanie groźnego szkodnika świerków MSZYCY ŚWIERKOWEJ ZIELONEJ

Doradcy PROCAM GARDEN już sygnalizują występowanie groźnego szkodnika świerków MSZYCY ŚWIERKOWEJ ZIELONEJ ( Elatobium abietinum Walker ). Dziś wykona zdjęcia w centrum Żuław, Pordenowo na nasadzeniach żywoplotowych świerka. Rząd: Pluskwiaki równoskrzydłe (Homoptera) 
Rodzina: Mszycowate (Aphididae). Jest to mszyca jednodomna, odbywająca swój pełen cykl rozwojowy na świerku. W połowie kwietnia z jaj zimujących na pędach drzewa wylęgają się larwy, z których powstają bezskrzydłe samice. Te dają początek nowym koloniom i formom uskrzydlonym.

Mszyce te żerują na spodniej stronie igieł i wykazują znaczną ruchliwość, często wędrując wzdłuż pędów. Najwyższą liczebność populacja osiąga na przełomie kwietnia i maja. W korzystnych warunkach mszyca świerkowa zielona może opanować całe drzewo powodując zamieranie igieł na ubiegłorocznych i starszych przyrostach.

Dużo Zdrowia w Nowym Roku. Dr Bacillus.