PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Doradztwo PROCAM GARDEN w okresie zimowym dla roślin doniczkowych.

Doradztwo PROCAM GARDEN w okresie zimowym dla roślin doniczkowych.

Doradcy PROCAM GARDEN lustrując w tym okresie zimowym ogrody ozdobne zwracają także uwagę na kondycję fizjologiczną i fitosanitarną roślin doniczkowych. Pomimo zimowego miesiąca nasze rośliny domowe także potrzebują opieki i poświęcenia uwagi. Jest kilka aspektów, na które Doradcy PROCAM GARDEN zwracają szczególną uwagę. Pierwszy z nich to szkodniki, sprawdzamy rośliny, czy nie żerują na liściach ( skorupiki, tarczniki, miseczniki, wciornastki, mączlik, mszyce ) bądź w glebie niechciani goście, np. ziemiórki, skoczogonki. Po zaobserwowaniu ich obecności stosujemy odpowiednie preparaty bądź żółte tablice lepowe. Problemem w tym okresie jest niedobór światła, jeśli mamy taką możliwość, trzymamy kwiaty blisko okna. Niska wilgotność powietrzarównież przyczynia się do trudności w uprawie. Brzegi liści brązowieją, czasem nawet usychają. Pamiętajmy o zraszaniu roślin, zwłaszcza tych pochodzących z tropików. Ograniczamy podlewanie, zbyt częste powoduje choroby grzybowe w tym plamistości liści, szara pleśń czy antraknoza. Nawożenie nadal wstrzymujemy, bądź stosujemy połowę zalecanej dawki nie częściej niż raz w miesiącu. Wyjątkiem są rośliny kwitnące, które należy regularnie dokarmiać i podlewać. Z końcem miesiąca, możemy rozpocząć przesadzanie roślin doniczkowych, bądź wymianę wierzchniej warstwy ziemi u dużych okazów. Oczywiście Doradcy PROCAM GARDEN szczególnie już w tym okresie polecają stosowanie produktów z kolekcji BIOLOGY for GARDEN z firmy BIO LIDER naturalnie z BIO GEN jak widać na stosownych zdjęciach w tej informacji. Po więcej informacji zapraszamy do Doradców PROCAM GARDEN.


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykie