Miotła zbożowa

Chwast zbożowy
Dowiedz się jak prawidłowo rozpoznawać miotłę zbożową.
Miotła zbożowa to uciążliwy chwast, który często występuje na polach, gdzie rokrocznie zmienia się rodzaj zbóż. Zwalczanie miotły zbożowej nie jest takie łatwe. Dowiedz się jak prawidłowo podejść do ochrony, by Twoje pole było wolne od miotły zbożowej. Instytut Praktycznej Agronomii PROCAM opracował dedykowany e-kurs, który w prosty sposób przygotuje Cię do pojedynku z miotłą zbożową:
1. Opis choroby
Krótki opis i podstawowe informacje, które pozwolą Ci na poznanie miotły zbożowej – kiedy pojawia się na plantacjach zbóż, jak wygląda, jak ją zwalczyć. W naszym poradniku znajdziesz tylko najistotniejsze informacje, które pozwalają na sprawną identyfikację i skuteczną walkę z tym przeciwnikiem.

2. Identyfikacja
Rozpoznanie miotły zbożowej w początkowej fazie wzrostu nie jest takie proste, dlatego warto posiadać szczegółową wiedzę na temat tej rośliny, należącej do rzędu wiechlinowców.
3. Zwalczanie
Dobór substancji chemicznych i rotacja grup chemicznych to elementy przeciwdziałania odpornościom. Zwalczaj miotłę zbożową już jesienią, nie czekaj na wiosnę! Orka rotacyjna pozwoli ograniczyć ten groźny chwast dla upraw zbóż. Nie zapominaj o zmianowaniu.

 

Kolejnych e-kursów szukaj na stronie Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM