PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Kartofle, pyry, grule, czyli ziemniaczane doradztwo na najwyższym poziomie.

Kartofle, pyry, grule, czyli ziemniaczane doradztwo na najwyższym poziomie.

Firma PROCAM nieustannie poszukuje nowych rozwiązań dla rolnictwa. Innowacyjnym projektem, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów jest Dział Ziemniaka.

Wsparcie dla klientów uprawiających ziemniaki w PROCAM można znaleźć od dłuższego czasu. Wzrost zapotrzebowania na docieranie do coraz większej liczby klientów, spowodował iż Dział musiał zostać poszerzony o kolejnych specjalistów w tej dziedzinie.

Dział Ziemniaka tworzą specjaliści, których głównym celem jest usprawnienie podejmowania decyzji w gospodarstwie. Zapewnienie zaawansowanego doradztwa jest obecnie kluczowe. Działalność tej jednostki opiera się na kontaktach z plantatorami, dystrybutorami oraz zakładami przetwórczymi. Praca doradców składa się z wielu poziomów. Planują i zakładają doświadczenia poletkowe, ale także wielkopowierzchniowe, na których testowane są najlepsze rozwiązania dla uprawy ziemniaka. Z wyselekcjonowanych produktów podczas badań, tworzone są programy ochrony plantacji, które następnie zostają wdrożone w gospodarstwach. Schematy ochrony uprawy są modyfikowane w zależności od panujących warunków atmosferycznych oraz w oparciu o modele chorobowe i presję patogenów na danym obszarze. Priorytetem w starannym przygotowaniu technologii dla gospodarstwa jest stały monitoring pól podczas sezonu wegetacyjnego przez doradców PROCAM.

Eksperci w uprawie ziemniaka PROCAM cały czas się edukują i uczestniczą w licznych szkoleniach w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, aby docierać do Państwa gospodarstw z najnowszymi trendami w ochronie, agrotechnice i przechowalnictwie ziemniaków. Zapraszamy do kontaktu!

MICHAŁ DĄBROWSKI

Dział Ziemniaka

KLAUDIA CZARNOCKA

Dział Ziemniaka

JAKUB NIKIEL

Dział Ziemniaka

Tel.: 508 467 801

E-mail: michal.dabrowski@procam.com.pl

Tel.: 502 181 324

E-mail: klaudia.czarnocka@procam.com.pl

Tel.: 532 545 673

E-mail: jakub.nikiel@procam.com.pl