PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Konferencja kukurydziana Kwidzyn

Konferencja kukurydziana Kwidzyn

Nastał czas, w którym rośliny szykują się do zimowego snu, natomiast Nasi producenci kukurydzy już dziś wybierają odpowiednie odmiany do wysiewu na swoich polach. Spotkaliśmy się więc w Wandowie, w ośrodku „Pod Brzozą” pod Kwidzynem, gdzie goście zjawili się punktualnie, a sala wypełniła się po brzegi.

Konferencje Kukurydzianą otworzył Dyrektor Regionu Żuławy i Powiśle Tomasz Szweda. Opowiedział o 15-letnim dorobku firmy, a także przedstawił misję PROCAM.

Następnie głos zabrał Dyrektor Marketingu Działu Nasion Michał Grześkowiak opowiedział, jak radzić sobie z coraz częściej występującymi suszami już od momentu siewu oraz przedstawił portfolio odmian na rok 2020. Kolejnym prelegentem był Dr Grzegorz Pruszyński, omówił największe zagrożenia, które czyhają na plantatorów kukurydzy oraz wytłumaczył jak skutecznie sobie z nimi poradzić, dzięki sposobom biologicznym. Michał Wojtacki, Doradca z Działu Technicznego PROCAM, mówił o tym, jak racjonalnie nawozić kukurydzę. Wytłumaczył jak ważny jest dla kukurydzy fosfor i jak zarządzać jego dostępnością zwłaszcza w pierwszych fazach rozwojowych kukurydzy. Jak skutecznie pozbyć się chwastów, także w warunkach suszy, przekazał Doradca Michał Karpiński. Zawitała też reprezentacja Banku Spółdzielczego z Brodnicy, która przedstawiła możliwości finansowania inwestycji w rolnictwie. Na koniec części wykładowej kierownik oddziału Kwidzyn-Mareza, Michał Król, przedstawił warunki aktualnych promocji, a także szczegóły Elektryzującej Loterii PROCAM i BIO-GEN, której główną nagrodą jest samochód elektryczny marki TESLA.

Goście, pełni nowych inspiracji związanych z uprawą kukurydzy, jeszcze długo dyskutowali między sobą oraz z doradcami m.in. o prowadzeniu upraw.