PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > ŁADNIE, STRASZNIE I GROŹNIE ! LUSTRACJE OGRODÓW ozdobnych PRZEZ DORADCÓW PROCAM GARDEN.

ŁADNIE, STRASZNIE I GROŹNIE ! LUSTRACJE OGRODÓW ozdobnych PRZEZ DORADCÓW PROCAM GARDEN.

Jak pełnia wegetacji to na ogrodzie pięknie i ładnie jeżeli chodzi o kwitnące kwiaty jak chociażby hortensje czy lilie czy dorodnie rosnące krzewy i drzewa o ponadnormatywnych zielonych a niekiedy kolorowych przyrostach całych pędów w swej zmiennie kolorystycznie masie liściowej.

Może też być strasznie żeby nie powiedzieć groźnie kiedy w sposób niezauważalny nagle na ogrodzie pojawią się nieproszeni gości. Mogą to być zarówno pluskwiaki czyli mszyce jak chociażby wszędobylska mszyca jabłoniowa czy różnego rodzaju ochojniki. Co gorsza mogą to być teraz uzewnętrzniające się czerwce od misecznika dębowego, misecznika śliwowego czy skorupika jabłoniowego kończąc na przylepnicy szklarniowej oraz miseczniku cisowym.

Piękne kwiaty lilii niekiedy idą w parze z czerwonymi chrząszczami poskrzypki liliowej wraz z ich wręcz apokaliptycznie brzydkimi larwami pokrytymi ekstrementami. Można też spotkać bardzo żerne larwy błonkówek z rodziny pilarzowatych czy gąsienice motyli zajadające liście oraz owoce.

W załączeniu mają Państwo zdjęcia nadsyłane przez Doradców PROCAM GARDEN, które proszę potraktować edukacyjnie ku przestrodze pamiętając, że należy chronić poszczególne rośliny od początku wegetacji. Proszę zwrócić uwagę na żerowanie mszyc a szczególnie w tym roku na wiązy gdzie uszkadzała torebnica ( mszyca ) wiązowa.

Jeżeli Państwo mają jakiekolwiek problemy z identyfikacją fitosanitarną lub ochroną na ogrodach ozdobnych proszę pytać się swojego Doradcę z PROCAM GARDEN. procamgarden@procam.com.pl piszcie i przysyłajcie zdjęcia ! Do zobaczenia na ogrodach świata !