Mały klub na wielkim meczu

Pięć turniejów eliminacyjnych na przełomie maja i czerwca oraz Wielki Finał na stadionie we Wronkach z nagrodą główną w postaci wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski – tak w skrócie wyglądała I edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego dla Dzieci PROCAM Cup 2017.Zespół piłkarski „Giganci Radymno” – w nagrodę za zwycięstwo we wspomnianym turnieju – kibicowali na trybunach Stadionu Narodowego polskiej reprezentacji piłkarskiej w wygranym meczu z reprezentacją Kazachstanu. Dla przypomnienia w turnieju PROCAM Cup 2017 organizowanym przez PROCAM i BASF brały udział amatorskie drużyny piłkarskie z terenów wiejskich, piłkarze z rocznika 2006 i młodsi – łącznie 30 zespołów z terenu kraju. Turnieje eliminacyjne odbyły się w Ciechocinku, Sułowie, Starych Oborzyskach, Niedrzwicy Dużej oraz w Zambrowie.

murawa-mecz-pilkarski-kibice

Wielki finał turnieju obył się we Wronkach, gdzie zwycięską drużyną została drużyna Giganci Radymno. Partner turnieju – firma BASF – ufundował nagrody w postaci biletów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z udziałem w bardzo ciekawej lekcji chemii. Inicjatywa miała na celu pomoc dzieciom z mniejszych miejscowości w realizacji ich sportowych oraz artystycznych pasji tak poprzez turniej jak i organizację konkursu plastycznego dotyczącego pokazania pracy rolnika.

Wielkie zaangażowanie uczestników było widoczne na boisku w trakcie trwania PROCAM Cup. Najbardziej emocje młodych zawodników ujawniły się podczas meczu-nagrody czyli spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2018 rozegranego w Warszawie pomiędzy Polską a Kazachstanem

wygranego przez biało-czerwonych 3:0.

murawa-pilkarze

Firma BASF jest wiodącym, światowym producentem środków ochrony roślin, oferującym rolnikom kompleksowe rozwiązania w ochronie fungicydowej, herbicydowej jak i w zwalczaniu szkodników. PROCAM działa w polskim sektorze dystrybucji środków ochrony roślin oraz doradztwa agronomicznego od 2004 roku. Działalność firmy obejmuje doradztwo z zakresu uprawy i ochrony roślin rolniczych i ogrodniczych, a także skup płodów rolnych (zboże, rzepak, kukurydza) oraz sprzedaż: środków ochrony roślin, nawozów i biostymulatorów, materiału siewnego roślin uprawnych.

warszawski-stadion