PROCAM Agronomia Sukcesu > Ludzie > Ludzie nie procesy > Poznajmy się > Olimpiada Młodych Producentów Rolnych Finał

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych Finał

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych Finał

W dniach 16-17 marca podczas Targów Techniki Rolniczej „Agrotech” w Kielcach odbyła się ostatnia część Olimpiada Młodych Producentów Rolnych. Pierwszego dnia, o uczestnictwo w kolejnym etapie, walczyło aż 64 laureatów finałów wojewódzkich z całego kraju, którzy pisali test sprawdzający wiedzę. Wybrano 31 najlepszych uczestników, którzy musieli zmierzyć się z praktycznymi pytaniami związanymi z budową maszyn rolniczych, zabiegami agrotechnicznymi oraz rozpoznawaniem gatunków nasion roślin hodowlanych.

Najlepiej odpowiadających 10 zawodników weszło do ścisłego finału, który odbył się 17 marca. Uczestnicy losowali zestaw pytań, na które odpowiadali przed komisją oraz publicznością. Po konkursie na podium stanęli: 3. Łukasz Czech, student z woj. lubelskiego, 2. Roman Bathelt, student z woj. śląskiego, 1. Tomasz Musiał, rolnik z woj. lubuskiego.

PROCAM miał przyjemność sponsorować nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w Ścisłym Finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz dla zwycięzcy wojewódzkiego etapu konkursu w mazowieckiem.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!