PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Maksymilian Penger Wicemistrzem Europy!

Maksymilian Penger Wicemistrzem Europy!

W weekend 18-19 maja w Hali Orbita we Wrocławiu odbyły się XXXIII Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. Rywalizacja tradycyjnie była na wysokim poziomie, a zawodnicy pokazali prawdziwy hart ducha. Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentował sześcioro zawodników.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano kategorie seniorów. Z olsztyńskiej ekipy wystartowała nasza zawodniczka OKKK – Aleksandra Wieczorek. „Mimo ogromnych przygotowań i bardzo dobrze wykonanego układu kata, nie udało się dojść do finału, który wygrała Hiszpanka” – mówi Sensei Oli.

Drugi dzień zmagań należał do juniorów, wśród których Maksymilian Penger zawodnik OKKK został wicemistrzem Europy w najcięższej kategorii wagowej (+75 kg). Swoją pierwszą walkę wygrał z Węgrem przez ippon. Następny, bardzo wyrównany pojedynek, wygrał z cięższym o 40 kg Polakiem przez wskazanie sędziów. Kolejną walkę wygrał zdecydowanie z Francuzem, co zapewniło mu wejście do finału. Ostatni pojedynek jednak przegrał z Rosjaninem – obecnym mistrzem świata, z którym Maksymilian walczył miesiąc temu w Tokio podczas Międzynarodowego Turnieju Karate w ramach Mistrzostw Świata. Maks jest zawodnikiem kadry wojewódzkiej i narodowej juniorów, był jednym z pięciu zawodników, którzy otrzymali powołanie na start w Japonii.

Gratulujemy całemu OKKK!
Zespół PROCAM