PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Mistrzostwa Polski Juniorów Karate

Mistrzostwa Polski Juniorów Karate

W sobotę (16.11) w Makowie Mazowieckim odbyły się XX Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców z udziałem 214 zawodników z 77 klubów. Zawody zgromadziły najlepszych zawodników z różnych federacji Karate z Polski, dzięki czemu kategorie były bardzo licznie obsadzone.

Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate Wiktoria Witkowicz i Maksymilian Penger przywieźli z Mistrzostw Polski łącznie 4 puchary. W konkurencji kata (układy) rywalizowało 27 zawodniczek. Wiktoria po wykonanym w pierwszej turze Pinian yon prowadziła w swojej kategorii, a następnie potwierdziła swoje umiejętności w finale lokując się na najwyższym miejscu podium. W walkach juniorów do 55 kg wśród 21 zawodniczek Wiktoria zajęła trzecie miejsce po dwóch wygranych walkach przez wskazanie sędziów. Kontuzja uniemożliwiła jej walkę o finał. Zajęcie dwóch medalowych miejsc dało jej tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Maksymilian w konkurencji Kumite – walk powyżej 75 kg pierwszą walkę wygrał przed czasem, a następnie drugą przez wskazanie sędziów, uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu. W punktacji ogólnej olsztyńscy zawodnicy uplasowali się drużynowo na trzecim miejscu. Wiktoria i Maksymilian wrócili pozytywnie nastawieni na kolejne sportowe zmagania.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Olsztynie Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin oraz kolejny start, 7 grudnia, w Pucharze Europy w Mińsku.