PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu KICK LIGHT

Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu KICK LIGHT

W dniach 23-25 października 2020 roku w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu KICK LIGHT. W zaciętych walkach na bardzo wysokim, mistrzowskim poziomie rywalizowało ponad 260 zawodników i zawodniczek.

Olsztyn reprezentowany był przez czterech zawodników sekcji Kickboxingu Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, prowadzonej przez trenera Ryszarda Kożucha.

W kategorii junior do 74 kg – Olaf Truszczyński; junior do 89 kg – Maksymilian Penger; senior do 84 kg – Mateusz Pisarek; senior do 89 kg – Przemek Łukasiewicz. Wszyscy zawodnicy wykazali się wysokimi zdolnościami i dostali się do strefy ćwierćfinałów.

Maksymilian Penger (aktualny wicemistrz Europy Karate Kyokushin IKO) walkę półfinałową stoczył z Andrzejem Dzwonkowskim, walczącym z Gdańskiego Klubu Kickboxingu Duet. Po bardzo wyrównanej trzyrundowej walce, w której nie brakowało efektownych kopnięć i kombinacji bokserskich uległ nieznacznie na punkty. Ostatecznie zajął trzecie miejsce i wrócił z brązowym medalem Mistrzostw Polski.

Kolejny z juniorów, Olaf Truszczyński, stoczył pojedynek eliminacyjny w bardzo dobrym stylu. Zrealizował założenia techniczne, wyprzedzał akcje przeciwnika, górował technikami zarówno pięściarskimi, jak również kopnięciami. Nikt nie miał wątpliwości – Olaf wygrał i przeszedł do kolejnej rundy. Ostatecznie zakończył zawody na ćwierćfinałach tocząc do samego końca bardzo wyrównaną, zaciętą i poprawną technicznie walkę.

Czas na walki seniorów! Pierwszym, który stanął na macie był Przemek Łukasiewicz. Trafił on na doświadczonego przeciwnika. Walczyli bardzo dynamicznie, wymieniając cios za cios. Niestety w drugiej rundzie doznał kontuzji barku i od tego momentu mógł wykorzystywać jedynie kopnięcia. W trzeciej rundzie jednak zasypał rywala dużą ilością kopnięć w udo, tzw. Low kick i sędziowie uznali jego wyższość. Druga walka Przemka naznaczona była kontuzją, jego rywal wiedząc o tym już od pierwszych chwil szarżował technikami ręcznymi, które Przemek starał się dzielnie odpierać. Jednak w pewnym momencie ból spowodowany kontuzją był na tyle silny, iż lekarz zawodów wstrzymał walkę.

Cała ekipa czekała na występ Mateusza Pisarka. Jest to bardzo doświadczony pięściarz i niejednokrotnie pokazywał swój kunszt oraz ducha walki w turniejach bokserskich. Tym razem zmagał się z równie doświadczonym reprezentantem Polski. Obaj zawodnicy postawili sobie wysoko poprzeczkę i walczyli bardzo wyrównanie.

Olsztyńscy wojownicy oraz trenerzy wrócili z Mistrzostw Polski Kickboxingu bardzo zadowoleni. Zawodnicy stoczyli świetne pod każdym względem pojedynki! Na każdym kroku było widać ducha walki i profesjonalne przygotowanie fizyczne, mimo tak specyficznego i ciężkiego okresu dla osób trenujących.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!