PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Komunikaty fitosanitarne > Niszczycielskie ślimaki w natarciu!

Niszczycielskie ślimaki w natarciu!

Zbliżają się siewy rzepaków, a wraz z nimi w ślimaczym tempie, po dużej dawce wilgoci w wielu częściach kraju, przystąpiły do ataku ślimaki. Jak się okazuje, bardzo skutecznego ataku. Szczególnie wystrzegajmy się tych szkodników z rodziny pomrowikowatych (bezskorupowych), które ledwo co zasiane plantacje mogą w kilka dób pozbawić części zielonych, doprowadzając do gołożeru.

Ślimaki, oraz ich nocne i poranne pustoszące żery, również spędzają sen z powiek właścicielom ogrodów ozdobnych.

Co zastosować na zwalczanie ślimaków w zbożach? Ten sam produkt, co na zwalczanie ślimaków w rzepaku. W każdym przypadku, gdy pojawią się ślimaki na polu, zalecamy zastosowanie produktu SIMAROL 05 GB, który skutecznie ogranicza żerowanie tych szkodników.

W poprzednich latach, wraz z masowym pojawem ślimaków, mieliśmy także problemy z gąsienicami rolnic, a szczególnie rolnicy zbożówki, na którą też zwróćcie Państwo szczególną uwagę!

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.