PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Nowe perspektywy – współpraca z Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Nowe perspektywy – współpraca z Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Niezmiernie nam miło poinformować, iż 4 kwietnia 2024 roku PROCAM podpisał porozumieniu o współpracy z Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej  im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Wspólne działanie to początek budowania innowacyjnych rozwiązań oraz spojrzenia na nowe perspektywy rozwoju branży rolniczej w zmieniającym się dynamicznie rolnictwie na całym Świecie, tak by budować przewagę konkurencyjną oraz zapewnić konsumentom zdrową i bezpieczną żywność.  Działań będzie mnogo na kilku płaszczyznach, tu należy wymienić:. organizacje i prowadzenie szkoleń specjalistycznych, wykładów i uczestnictwo w zespołach eksperckich, prowadzenie wspólnych badań naukowych oraz działania zmierzające do promocji studiów kierunków rolniczych i realizacji praktyk dla studentów WRiB PBŚ, a także staży naukowych w PROCAM w ramach Zawodu Agronom.

Uczelnię reprezentował Prorektor dr hab. inż. Łukasz Skowroński, prof. PBŚ oraz dziekan WRiB Prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik. PROCAM reprezentował Dyrektor Regionalny Łukasz Zarychta oraz Lekarz Roślin PROCAM Maciej Bromirski, który przeprowadził dla studentów kurs I stopnia identyfikacji fitosanitarnej w zakresie prac „lekarza roślin”. Chcesz być Agronomem? Jesteś w dobrym miejscu, więcej na temat zawodu agronoma na stronie: https://zawodagronom.pl/