PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Nowy Gracz na rynku biopreparatów

Nowy Gracz na rynku biopreparatów

30 lat doświadczenia…

…w branży biopreparatów 10 lat współpracy z najlepszym dystrybutorem w kraju, ogromny potencjał inwestycyjny oraz zamiłowanie do nauki i środowiska naturalnego. To musiało się tak skończyć. Z połączenia tych wszystkich składników powstała nowa, spółka – BIO-LIDER. Co to oznacza? Jeszcze większą ofertę biopreparatów na rynku i ich bardziej efektywne działanie. Zainteresowani?

Znacie firmę BIO-GEN?

W tym roku świętuje ona podwójny jubileusz – po pierwsze: 30-lecia istnienia na rynku i po drugie: dekadę współpracy z PROCAM. To jednak nie jedyne powody do świętowania. Chcąc iść z duchem czasu i wciąż o krok wyprzedzać konkurencję – powstała nowa, siostrzana dla BIO-GEN, spółka – BIO-LIDER.

Portfolio na miarę lidera

Dążenie Unii Europejskiej do ekologii, idea Zielonego Ładu, wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rejestru środków ochrony roślin, degradacja gleb i postępujące zmiany klimatu, a przy tym konieczność dbania o środowisko naturalne sprawiają, że trzeba cały czas pracować nad nowymi rozwiązaniami dla rolnictwa. Takimi, które zapewnią producentom żywności wymierne efekty w postaci wysokich i jakościowych plonów.

Chcemy tworzyć preparaty, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać zarówno o uprawy, jak i o ziemię. Bo wiemy, że rolnictwo to przede wszystkim pasja i miłość do ziemi. Ale nie samą miłością człowiek żyje – rolnicy muszą też dbać o opłacalność produkcji. I w tym właśnie chcemy im pomóc. Wiedząc, jak wielki potencjał drzemie w biotechnologii, podjęliśmy to wyzwanie. Świadomi tego, że aby przybliżyć się do wyznaczonych sobie bardzo ambitnych celów, będzie trzeba włożyć w to bardzo dużo pracy, czasu i energii oraz zaangażować szereg specjalistów. – podkreśla Patryk Szwonder, współwłaściciel i prezes zarządu BIO-LIDER.

Wszystkie produkty dotychczas dostępne w portfolio Bio-Gen, od tej pory, w ramach podjętej współpracy obu firm, będą już sprzedawane pod nową wspólną marką „Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen”. Są tu więc wysokiej jakości, gruntownie przebadane i efektywne preparaty biologiczne, bezpieczne dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Pomagają one roślinom naturalnie zwiększyć odporność na patogeny i wzbogacają glebę o niezbędne mikroorganizmy. Znajdziecie tu zarówno biostymulatory, zaprawy nasienne, jak i probiotyki czy inne preparaty pomagające dbać o zdrowotność upraw i stwarzające niekorzystne warunki do bytowania agrofagów. Co ważne, dzięki nowej spółce i wsparciu inwestorów, preparaty te będą jeszcze bardziej rozwijane, ulepszane i badane, a oferta – rozszerzana.

Nowi inwestorzy, większe możliwości

Wiem, że jeśli chcę jeszcze lepiej wykorzystać potencjał mojej firmy, muszę ją cały czas rozwijać. Szczególnie, że teraz jest na to idealny moment – ludzie są coraz bardziej świadomi, pragną żyć w zgodzie z naturą i dbać o nią w miarę swoich możliwości. A ja chcę im w tym pomóc. Do tego potrzeba zarówno najlepszych specjalistów, ekspertów w swoich dziedzinach, jak i dużych inwestycji. – wymienia Jarosław Peczka, współwłaściciel BIO-GEN oraz BIO-LIDER.

Dlatego do projektu zostali zaproszeni nowi inwestorzy, w tym, m.in. Robert Lewandowski, piłkarz, zawodnik niemieckiego klubu Bayern Monachium oraz kapitan polskiej reprezentacji. Poza piłką nożną, aktywnie działa on również jako biznesmen i inwestor. Dostrzegł on duży potencjał biotechnologii i nowego projektu.

Uważam, że biotechnologia to przyszłość. Od dawna interesują mnie innowacje oraz nowinki technologiczne. Nie tylko w życiu, ale też pod kątem biznesowym. Myślę, że tkwi w nich ogromny potencjał. Dlatego też zainteresował mnie temat biotechnologii oraz biopreparatów. Lubię dywersyfikować swój portfel inwestycyjny, przyjąłem więc zaproszenie do nowego projektu, jakim jest BIO-LIDER. Zainwestowałem w firmę, która jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata – mówi Robert Lewandowski, inwestor BIO-LIDER.

Ludzie – podstawa sukcesu

Do nowego projektu został zaangażowany szereg specjalistów z różnych dziedzin – od badań i rozwoju produktu, marketing, aż po doradztwo. Do współpracy nad tworzeniem nowych preparatów zostali zaproszeni też najlepsi eksperci w dziedzinie mikrobiologii, nawożenia czy ochrony roślin. W całym tym procesie BIO-LIDER korzysta z zaplecza technologicznego firmy BIO-GEN – jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów z bioreaktorami w Polsce. A dzięki szerokiej sieci dystrybucyjnej firmy PROCAM, biopreparaty BIO-LIDER są dostępne dla coraz większej liczby klientów.

Tworzymy dla ludzi świadomych, odpowiedzialnych, dbających o zdrowie przyszłych pokoleń – bo oni wiedzą, że uprawa roślin musi iść w parze z troską o środowisko. Nie zapominamy przy tym, że najważniejsza jest efektywność upraw. Praca w gospodarstwie to bardzo ciężkie i wymagające zajęcie. Dlatego wierzymy, że oddając w ręce naszych klientów wysokiej jakości efektywne biopreparaty, wspomagamy ich w tej ciężkiej pracy i wspólnie zmieniamy świat na lepsze – podkreśla Jarosław Peczka.