PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Po długich jesienno-zimowych tygodniach wreszcie wita nas wiosna, pierwsze kwiaty cieszą pięknym, kolorowym i bujnym kwitnieniem

Po długich jesienno-zimowych tygodniach wreszcie wita nas wiosna, pierwsze kwiaty cieszą pięknym, kolorowym i bujnym kwitnieniem

Po długich jesienno-zimowych tygodniach wreszcie wita nas wiosna, pierwsze kwiaty cieszą pięknym, kolorowym i bujnym kwitnieniem. Utęsknione barwy pojawiają się na rabatach, również ku uciesze pierwszych zapylaczy. Pierwiosnki, bratki, stokrotki, kwiaty cebulowe – to wyjątkowe grupy roślin. Prezentują urodę tylko wiosną i po kwitnieniu znikają z rabat, ale resztę sezonu funkcjonują w uśpieniu. Po obfitym kwitnieniu, przechodzą w stan spoczynku i zbierają siły do przezimowania, rozmnożenia oraz kwitnienia w następnym sezonie. Dlatego musimy zadbać o ich odpowiednie dokarmianie. Szczególnie polecane są nawozy wieloskładnikowe, odpowiednio zbilansowane w składniki odżywcze, takie jak Elixir Supreme.

Idealnym uzupełnieniem nawożenia jest biologiczny preparat z serii Biology For Garden – Bujne kwiaty, soczysta zieleń. Stymuluje roślinę do bujnego wzrostu, regeneruje po stresie związanym z wahaniem temperatur, wzmacnia również zdrowotność roślin. Wpływa na efektywniejsze wykorzystanie składników pokarmowych.

Kiedy nawozimy? Dwa razy w sezonie wiosennym – na początku wegetacji oraz przed kwitnieniem. Także jesienią po posadzeniu cebul”