PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Polacy Wicemistrzami Pucharu Europy Karate

Polacy Wicemistrzami Pucharu Europy Karate

PATRYCJA BLOCK I MAKS PENGER WICEMISTRZAMI PUCHARU EUROPY KARATE KYOKUSHIN W MIŃSKU.

W dniach 7 i 8 grudnia 2019 r, w Mińsku na Białorusi odbyły się XVIII Mistrzostwa Europy Open Seniorów i Puchar Europy Juniorów, Młodzików i Kadetów. Udział wzięło ponad 600 zawodników z 19 Państw Europy. Polskę oraz Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 5 zawodników:

Aleksandra Wieczorek, Wiktoria Witkowicz, Patrycja Block, Aisha Ndiaye oraz Maksymilian Penger.

Zawodnicy OKKK zmierzyli się z najlepszymi karatekami z Europy w stolicy Białorusi. Pośród najlepszych z najlepszych znalazł się Maks Penger (junior +75kg), z którym współpracuje PROCAM i który wywalczył srebrny medal w kategorii Kumite. Walkę półfinałową wygrał jednogłośnym wynikiem 4-0. W finale zmierzył się z aktualnym mistrzem świata swojej kategorii. Mimo dużej różnicy wagi na korzyść Rosjanina (prawie 40kg!) Maks mu nie ustępował. Jednak pod koniec walki Rosjanin zyskał minimalną przewagę, a Maks werdyktem 1-3 przegrał.

Gratulujemy Wszystkim Zawodnikom Bardzo Mocno, życzymy udanego startu za tydzień w Pucharze Polski we Włocławku.