PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Komunikaty fitosanitarne > PROCAM Fito z plantacji ziemniaków

PROCAM Fito z plantacji ziemniaków

Doradcy Działu Ziemniaka PROCAM sygnalizują wtórny wzrost bulw na plantacjach ziemniaka nazywany DZIECIUCHOWATOŚCIĄ. Powtórne kiełkowanie i tuberyzacja spowodowane są długotrwałą suszą, a następnie dużą ilością opadów w krótkim czasie podczas sezonu wegetacyjnego. Plantatorzy ziemniaka notują niższe, niż w poprzednich latach plony, bardzo zróżnicowanej jakości (w zależności od regionu). Na większości plantacji ziemniaczanych niemożliwe było zastosowanie we właściwym momencie zabiegu przygotowującego do przechowalni produktem Fazor. Konieczne jest odpowiednie osuszenie i zagojenia ran na bulwach i rozpoczęcie gazowania zimniaków w przechowalni preparatem 1.4 SIGHT – usunięcie pojawiających się już kiełków. Pamiętajmy o ewentualnym pobieraniu prób gleby lub bulw na patogeniczne nicienie nie tylko w uprawie ziemniaka.

Artykuł nie zawiera wszystkich informacji. Wiele szczegółów technicznych, które wymagają indywidualnego podejścia w zależności od warunków pogodowych, wysianej odmiany i charakterystyki pola, na którym znajduje się plantacja. Zapraszamy do współpracy z doradcami PROCAM, którzy indywidualnie podejdą do Państwa upraw.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.