PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > PROCAM GARDEN > PROCAM GARDEN – MSZYCE W OGRODZIE

PROCAM GARDEN – MSZYCE W OGRODZIE

Doradcy PROCAM GARDEN wyposażeni w produkty Biology for Garden na bieżąco prowadzą lustracje na ogrodach ozdobnych na terenie całego naszego pięknego kraju. Początek wiosny i to mocno przeplatanej nocnymi przymrozkami a niekiedy opadami śniegu wymaga od nas w pierwszej kolejności rewitalizacji drzew i krzewów iglastych oraz oczywiście trawnika. Preparaty z linii Biology for Garden odpowiednio aplikowane na pewno pomogą wyjść tym sponiewieranym roślinom z tej pozimowej zapaści.

Jednak dziś chcielibyśmy Państwu zwrócić szczególnie uwagę na występowanie, przez cały okres wegetacyjny groźnych a może najgroźniejszych szkodników z jakimi mamy do czynienia na naszych ogrodach. Można powiedzieć cytując klasyka, że od wiosny do jesieni mamy do czynienia z MSZYCAMI. Te szkodniki, pluskwiaki wyposażone w aparat gębowy kłująco ssący są bardzo uprzykrzającymi się domownikami naszych ogrodów. Praktycznie od marca kiedy staramy się już zniszczyć pokłady jaj poszczególnych szkodników na krótkopędach jak i na długopędach, po jesienne zabiegi nalatujących form uskrzydlonych mszyc na derenie, szakłaki i kruszynę.

Na dzień dzisiejszy już możemy identyfikować mszycę świerkowo zieloną czy pierwsze mszyce trzmielinowo burakowe oraz mszycę dereniową. Na daglezjach znajdujemy już pierwsze żerujące ochojniki daglezjowe a na jodłach mszycę jodłową korową nie wspominając o standardzie jakim jest ochojnik świerkowo modrzewiowy. I tak powoli będzie się to rozkręcało od porzeczki czyli mszycy porzeczkowo czyścowej czy mszycy śliwowej. Także rośliny ozdobne jak róże, jaśminowce czy bzy są zasiedlane przez te szkodniki.

Nie zapominajmy także tu o miodówkach występujących chociażby na głogach, jabłoniach, gruszach, olszy czarnej czy bukszpanach tak doświadczonych od kilku lat przez gąsienice ćmy bukszpanowej. Także jeszcze raz proszę pamiętać, że w całym sezonie zwracamy uwagę na te małe ale istotne szkodniki.

Polecam jak zawsze kontakt do Doradców PROCAM GARDEN i oczywiście do skorzystania z zbawczego działania produktów Biology for Garden. Co do skutecznego zwalczania mszyc szczególnie w początkowej fazie rozwojowej to polecamy także SILTAC. Zapraszamy do współpracy.