PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > PROCAM GARDEN – o podsumowaniu występowania szkodników w ramach prognozowania zagrożeń fitosanitarnych na ogrodach w przyszłym sezonie wegetacyjnym

PROCAM GARDEN – o podsumowaniu występowania szkodników w ramach prognozowania zagrożeń fitosanitarnych na ogrodach w przyszłym sezonie wegetacyjnym

PROCAM GARDEN – dziś jeszcze raz o podsumowaniu występowania szkodników w ramach prognozowania zagrożeń fitosanitarnych na ogrodach w przyszłym sezonie wegetacyjnym.

Załączone zdjęcia traktujemy jako wzorce do identyfikacji. Zwracamy uwagę dziś szczególnie na róże czyli żerowanie larw, NIMUŁKA RÓŻANA, ZAKOLNICA czy pluskwiak, SKOCZEK RÓŻANY. Na olszy czarnej HURMAK OLCHOWIEC a na liściach lipy często występujące larwy błonkówki ŚLUZOWNICY. Lustrując nie tylko żywopłoty cisowe proszę pamiętać o ochronie przed żerującymi ryjkowcami, OPUCHLAKAMI.

Bardzo ciekawym żerem a występującym na szyszkach świerka są gąsienice motyla SZYSZENIA POSPOLITEGO. Na koniec chociażby na żywopłotach grabowych zwracamy uwagę na żery gąsienic PIĘDZIKA PRZEDZIMKA.

Pamiętajcie o całorocznym stosowaniu produktów Biology for GARDEN.

W razie problemów z identyfikacją oraz doborem preparatów pisz lub dzwoń do swojego Doradcy PROCAM GARDEN. Dr Bacillus.