PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > PROCAM GARDEN – o zwalczaniu szkodników

PROCAM GARDEN – o zwalczaniu szkodników

Na ogrodach ozdobnych sezon w pełni. Możemy cieszyć oko ferią barw i wymyślnych kształtów, które wkomponowane w różnego rodzaju żywopłoty oraz w formy małej zielonej architektury i są stałym elementem naszego otoczenia wokół budynków mieszkalnych jak i gospodarczych.

Część roślin na dzień dzisiejszy jest w pełni kwitnienia jak chociażby herbatowe azalie czy błyszczące w słońcu rododendrony upstrzone różnokolorowymi kwiatami od kardynalskiego fioletu do niewinnego koloru białego. Każdy ogród ozdobny to także zakątek gdzie mamy wydzielone drzewa i krzewy owocowe, które już w większości są w fazie początku owocowania.

Co do krzewów i drzew ozdobnych to kwitnące bzy czyli lilaki oraz jaśminowce rozsiewają wokół siebie woń wiosennych zapachów. Każda z tych roślin różni się nie tylko kształtem i kolorem kwiatów oraz formą liści i układem pędów ale mają przy najmniej jedną wspólną cechę. Są to szkodniki, które prawie przez cały okres wegetacyjny ograniczają wzrost roślin.

Tymi szkodnikami bardzo często występującymi na naszych ogrodach są mszyce. Mszyce to małe owady z rzędu pluskwiaków, które masowo żerują na roślinach. Mszyce posiadają aparat gębowy kłująco ssący i wysysają sok z roślin oraz tworzą spadź, na której rozwijają się grzyby sadziowe, które w konsekwencji ograniczają fotosyntezę.

Jeżeli chodzi o zwalczanie tych szkodników ( ochojniki, mszyca kapuściana, mszyca bzowa, bawełnica korówka, mszyca trzmielinowo burakowa, miodownice, mszyca jabłoniowa, mszyca czeremchowa, mszyca azaliowa, mszyca różano szczeciowa i inne ) to bardzo skutecznym preparatem do ich likwidacji jest preparat SilTAC.

Siltac EC jest produktem opartym na niepowtarzalnej technologii 3D-IPNS, chronionej prawem patentowym. Po zastosowaniu tworzy na ciele szkodliwych owadów i roztoczy siatkowatą, polimerową strukturę, przypominającą działaniem pajęczą sieć. Powoduje ona natychmiastowe unieruchomienie szkodników, blokuje w sposób fizyczny ich funkcje życiowe, a w efekcie powoduje szybką eliminację szkodników.

W razie problemów zarówno z identyfikacją szkodników jak i sposobem ich zwalczania proszę abyście zwracali się bezpośrednio do swoich Doradców z PROCAM GARDEN.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.