PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Pszenżyto Ozean 11,179 t/ha Rekord Polski w klasie NAJWIĘKSZY PLON PSZENŻYTA OZIMEGO Z HEKTARA

Pszenżyto Ozean 11,179 t/ha Rekord Polski w klasie NAJWIĘKSZY PLON PSZENŻYTA OZIMEGO Z HEKTARA

4 sierpnia 2023 roku w Gospodarstwie Rolnym panów Grzegorza i Miachała Kietlińskich w wielkopolskiej miejscowości Kościelec ustanowiono Rekord Polski oraz województwa Wielkopolskiego w klasie największy plon pszenżyta ozimego z hektara pod nadzorem Kancelarii Rekordów z wynikiem 11,179 t/ha.

Odmiana pszenżyta Ozean charakteryzuje się wysoką krzewistością co jest atutem tej odmiany. Dodatkowo posiada jedną z najwyższych zimotrwałości wśród obecnych pszenżyt i genialny profil zdrowotnościowy (bardzo wysoka odporność na pleśń śniegową potwierdzona obserwacjami COBORU) co powoduje, że jest ona po prostu bezkonkurencyjna. Idealnie nadaje się do gospodarstwo intensywnym nawożeniu organicznym.

Ozean charakteryzuje się jedną z najwyższych zimotrwałości wśród odmian dostępnych w Polsce – 6,5 w ocenie COBORU oraz występuje w czołówce plonowania w doświadczeniach rejestrowych BSA 2016‑2018 (średnio 107% wzorca).

Plantacje pszenżyta prowadzona była w technologii ochrony i nawożenia PROCAM.

Gratulujemy wspaniałego Rekordu Polski w plonie pszenżyta ozimego, życzymy kolejnych sukcesów.