PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > SZKODNIKI GLEBOWE NA CELOWNIKU BIOLOGY FOR GARDEN

SZKODNIKI GLEBOWE NA CELOWNIKU BIOLOGY FOR GARDEN

Szanowni, wegetacja w pełni przyspieszyła na Waszych ogrodach ozdobnych. Kwitną drzewa i krzewy liściaste. Na ogrodach w całym naszym pięknym kraju w pełni kwitnienia są magnolie, wiśnie, śliwy oraz ozdobne jabłonie a rododendrony i azalie przygotowują się do tego procesu fizjologicznego. Doradcy PROCAM GARDEN zwracają uwagę na zasiedlenie gleby przez szkodniki glebowe.

Szczególnie groźne w tym okresie są żerujące pędraki chrabąszczy, chrabąszcza majowego jak i chrabąszcza kasztanowca. Zwracamy uwagę także na pędraki guniaka czerwczyka jak i ogrodnicy niszczylistki szczególnie na nowo zakładanych trawnikach. Polecamy produkty Pędraki i nicienie – regeneruje uszkodzenia oraz Opuchlaki – regeneracja uszkodzeń. Przypominamy także Państwu o szkodliwości gąsienic rolnic.

Lokalnie na ogrodach występują także pędraki rohatyńca czy zawsze sympatyczny i piękny turkuć podjadek aczkolwiek intensywnie żerujący i tworzący duże straty na naszych ogrodach wśród nasadzeń. Oczywiście przy szkodnikach glebowych nie zapominamy o chrząszczach z rodziny ryjkowcowatych czyli chociażby o opuchlaku truskawkowcu jego larwach i postaci dorosłej nie tylko żerujących na rododendronach.

Dlatego też w tym czasie początku wegetacji Doradcy PROCAM GARDEN sygnalizują ten problem jakim są szkodniki glebowe i proponują Państwu zastosowanie preparatów Biology for GARDEN, Sklep Biology for Garden .
W razie problemów z identyfikacją nie tylko szkodników proszę w aplikacji WhatsApp wstawiać zdjęcia na telefon 509 605 951. Dr Bacillus.