PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Warsztatów Polowych ciąg dalszy

Warsztatów Polowych ciąg dalszy

W dniu 16.04.2019 odbyły się kolejne Warsztaty Polowe PROCAM w dwóch różnych krańcach Polski. Jedno ze spotkań miało miejsce na północnym zachodzie w miejscowości Kinowo (woj. zachodniopomorskie), drugie zaś w sąsiedztwie oddziału CHEŁM w Pawłowie (woj. lubelskie).

Na pierwszym z nich licznie przybyłych Gości powitał dyrektor regionu, Adrian Sosnowski oraz przedstawił przebieg spotkania. Wykłady odbyły się na plantacji ozimej odmiany pszenicy FINDUS oraz rzepaku ozimego ALEXANDER. W wyczerpującej prezentacji nt. różnych aspektów ochrony i nawożenia upraw oraz w podejściu do regulacji łanu w niesprzyjających temperaturach wystąpił Grzegorz Malesiński – Główny Specjalista Ochrony i Nawożenia PROCAM. W dalszej części wystąpili przedstawiciele firm BIO-GEN, FCA oraz ICB Pharma, którzy opowiedzieli o swoich produktach i ich pozytywnym wpływie na fizjologię roślin przy tak wysokich amplitudach temperatur pomiędzy dniem a nocą.

Drugie spotkanie miało podobny przebieg. Gości Powitał dyrektor regionu, Przemysław Konaszczuk, a następnie podczas prelekcji omówiono agrotechnikę zastosowaną do tej pory oraz przeanalizowano trudności wyborów w warunkach nocnych przymrozków i długotrwałej suszy. Podano także wskazówki dotyczące regulacji łanu rzepaku oraz pszenicy i wskazano elementy pomocne w wyborze nawozów dolistnych, które są niezbędne w tym stresującym dla roślin okresie. Po części teoretycznej nadszedł czas na część praktyczną, gdzie miały miejsce: ocena fitosanitarna roślin rzepaków; rozpoznawanie szkodników owadzich złapanych w żółtym naczyniu; omówienie warunków pogodowych najbardziej optymalnych do wykonywania zabiegów opryskiwania roślin. Przedstawiciele firmy BIO-GEN omówili tu również działanie i właściwości preparatu DeliaSTOP, a także imPROver+ i REWITAL PRO+.

Przybyłym Gościom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Warsztatach Polowych.