PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Warsztaty Polowe w Krąpielu i Tuczempach

Warsztaty Polowe w Krąpielu i Tuczempach

Wczoraj, 17 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty polowe w 2 przeciwległych stronach kraju w Tuczempach w regionie oddziału Stargard oraz Krąpielu niedaleko oddziału Wietlin.

Warsztaty polowe w Tuczempach poprowadzone zostały przez opiekuna poletek oraz przedstawiciela PROCAM Pawła Szymczychę, który omówił agrotechnikę na jesień i wiosnę 2019. Druga część została poprowadzona przez specjalistę Mirosława Koczyńskiego, który zaprezentował odmiany zbóż oraz zagadnienia dotyczące pszenicy i pszenżyta.

Drugie warsztaty odbyły się w gospodarstwie rodzinnym Łukasza, Janusza i Krzysztofa Pędziwiatrów w Krąpielu. Wydarzenie otwarte zostało powitaniem uczestników oraz krótką przemową dyrektora regionalnego Adriana Sosnowskiego. Następnie kierownik oddziału Stargard, Tomasz Szymczak omówił technologie nawożenia oraz ochrony zbóż i rzepaków. Omawianie poletek zaczęto od kolekcji rzepaków, gdzie głos zabrał przedstawiciel firmy FCA Waldemar Bajek, który argumentował słuszność zastosowania preparatu Calkorium w regeneracji rzepaku oraz przygotowaniu ich do zbliżającego się stresu (dużych dobowych amplitud temperatur i braku opadów). Kolekcje rzepaków PROCAM dowiodły, że zarówno odmiany i technologie, które są rekomendowane przez doradców potrafią się doskonale bronić przed przymrozkami (brak widocznych uszkodzeń). Następnie omówiono plantacje zbóż, gdzie na wstępie Radosław Wojciech z firmy Bio-Gen tłumaczył sens dodawania do niewykonanych jeszcze zabiegów T1 oraz do zabiegu na liść flagowy produktu imPROver+, dla wzmocnienia rośliny oraz ograniczenia skutków suszy.