PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Komunikaty fitosanitarne > Wilgotno na polu, rzepaki już wschodzą… czy powinniśmy się martwić?

Wilgotno na polu, rzepaki już wschodzą… czy powinniśmy się martwić?

Ostatnie dni pokazały nam jak bardzo pogoda potrafi być przewrotna. Po długim okresie suszy wystąpiły intensywne deszcze. W związku z tym mamy prawdziwą gradację wszelkiego rodzaju ślimaków, od bezskorupowych pomrowów do ślimaków ze skorupkami. W tych szczególnych okolicznościach przyrody nasi doradcy z grupy Technicznej , sygnalizują i rejestrują duże zagrożenie tymi szkodnikami. Szczególnie wystrzegajmy się szkodników z rodziny pomrowikowatych (bezskorupowych), które mogą w kilka dób pozbawić nasze świeżo zasiane plantacje z części zielonych, doprowadzając do gołożeru. W uprawie warzyw, ziemniaka czy buraka cukrowego niestety nie jest  ciekawiej…

Szczególnie pamiętajmy o ogrodach ozdobnych, gdzie ślimaki sieją spustoszenie po nocnym i porannym żerowaniu. Tak jak w poprzednich latach, powinniśmy stosować produkt SIMAROL 05 GB, który powinien znaleźć się w każdym domu! Bo nie tylko uprawy są dla nas ważne, ale także Państwa ogrody!

W poprzednich latach wraz z masowym pojawem ślimaków mieliśmy także problemy z gąsienicami rolnic, a szczególnie rolnicy zbożówki, na którą też zwracamy Państwa szczególną uwagę oraz prosimy bacznie patrolować swoje plantacje!