PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Znamy zwycięzców piątej edycji turnieju PROCAM CUP.

Znamy zwycięzców piątej edycji turnieju PROCAM CUP.

Za nami piłkarskie emocje związane z wielkim finałem turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2021. Po fantastycznym turnieju eliminacyjnym oraz finale w Ustce tytuł mistrzowski oraz nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski zdobyli zawodnicy AP Champions Ryjewo.

Finał w Ustce, poprzedzony siedmioma turniejami eliminacyjnymi zakończył V jubileuszową edycję turnieju organizowanego przy współpracy firm PROCAM Polska oraz BASF Polska. Łącznie w tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad tysiąc młodych piłkarek i piłkarzy z 42 drużyn z całej Polski.

Nawet najlepsi znawcy piłki nożnej mieliby problem ze wskazaniem faworyta finałowej rywalizacji. Do nadmorskiej Ustki zjechało osiem najlepszych drużyn z całej Polski – najlepsze drużyny turniejów regionalnych. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, z których do półfinałowej rywalizacji awansowały po dwie najlepsze drużyny. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko dwa mecze zakończyły się różnicą trzech bramek. Pozostałe spotkania były niezwykle wyrównane, a w fazie pucharowej aż trzykrotnie o losach meczu decydowały rzuty karne.

– Za nami najbardziej emocjonujący turniej finałowy w historii. Emocje sięgały zenitu, ale należy podkreślić także fakt, iż dopisali również kibice, którzy zjechali do Ustki z różnych stron kraju. Cieszymy się, że nasza idea przyjęła się w tak fantastyczny sposób przez zawodniczki, zawodników, trenerów oraz rodziców – mówił Adrian Sosnowski, reprezentujący firmę PROCAM Polska podczas wielkiego finału w Ustce.

W ostatnim decydującym meczu spotkały się drużyny AP Champions Ryjewo i Akademia Footbolisty Głusk. Mecz obu drużyn zakończył się remisem, a więc o tym, która drużyna zwycięży decydowały rzuty karne, w których lepiej spisywali się zawodnicy z pomorskiego Ryjewa, dzięki czemu to oni zwyciężyli w V edycji turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi, PROCAM CUP 2021.

– Chciałbym podkreślić, że nasz projekt obchodzi w tym roku mały jubileusz. To piąta edycja turnieju, który jeszcze kilka lat temu raczkował, by stać się największym turniejem dla dzieci z małych miejscowości i wsi w kraju – mówił z dumą Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca całego wydarzenia.

W meczu o trzecie miejsce MKP Wołów pokonał AP Gryf Kamień Pomorski 2:0. W meczach o miejsca 5 i 7 również nie brakowało emocji, bowiem oba spotkania kończyły się również rzutami karnymi. Na 5. miejscu ostatecznie uplasowała się drużyna UKS GAP Bruskowo Wielkie, która pokonała w karnych UPKS Poncio 2010 Lidzbark, na miejscach 7 i 8 uplasowały się kolejno Wisełka Solec Kujawski oraz UKS Orlik Mosina.

Za najlepszych zawodników turnieju finałowego uznani zostali: Bartosz Więczkowski (AP Champions Ryjewo), Mateusz Adamczyk (AF Głusk), Jakub Stelmarczyk (MKP Wołów), Antoni Sandzewicz (AP Gryf Kamień Pomorski), Jakub Śmiechura (UKS GAP Bruskowo Wielkie), Adam Szymański (UPKS Poncio 2010 Lidzbark), Martyna Łata (Wisełka Solec Kujawski) oraz Stanisław Borowski (UKS Orlik Mosina).

Tegoroczne turnieje eliminacyjne odbyły się w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), Gostyniu (woj. wielkopolskie), Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie), Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie), Ryjewie (woj. pomorskie), Łańcucie (woj. podkarpackie) oraz Nowych Proboszczewicach (woj. mazowieckie).