PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Porady > „ASAP Akademia” – kompendium wiedzy o rolnictwie zrównoważonym

„ASAP Akademia” – kompendium wiedzy o rolnictwie zrównoważonym

Warszawa, 24 listopada 2020 r. – Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” uruchomiło „ASAP Akademię” – platformę edukacyjną stanowiącą kompendium wiedzy o rolnictwie zrównoważonym.

– „ASAP Akademia” ma na celu przekazanie niezbędnej oraz kompleksowej wiedzy na temat zarządzania gospodarstwem z elementami wiedzy z dziedziny ekonomii, wiedzy o środowisku oraz celów społecznych rolnictwa, które wspólnie pozwalają na zrównoważone prowadzenie gospodarstwa. Każda z lekcji opracowana jest na podstawie autorskiego „Przewodnika Rolnictwa Zrównoważonego ASAP”, powstałego przy pomocy czołowych polskich specjalistów z wielu dziedzin nauk rolniczych, społecznych i ekonomicznych – Jerzy Próchnicki, Redaktor Naczelny „ASAP Akademii” i Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.

Ograniczenie szkodliwego wpływu rolnictwa na nasze środowisko nie oznacza rezygnacji z dotychczasowego sposobu pielęgnowania gleby oraz roślin. Oznacza to odnalezienie najlepszego sposobu, w każdym z osobna z Naszych gospodarstw, na zrównoważenie wszelkich działań jakie prowadzimy, w taki sposób abyśmy my nie stracili, a środowisko zyskało.

Największym wyzwaniem dla sektora rolno-spożywczego i dla samych rolników jest zachowanie zrównoważenia środowiskowego, ekonomicznego i prowadzenia systemu produkcji. Dlatego też została stworzona ta platforma edukacyjna, która pozwala każdemu zainteresowanemu zwiększyć kompetencje w zakresie rolnictwa zrównoważonego.

Platforma edukacyjna jest dostępna pod adresem asapakademia.pl i zawiera lekcje na różnego rodzaju tematy, m.in. budowania relacji (kompetencje miękkie), bioróżnorodności, zarządzania glebą, zarządzania substancjami odżywczymi, siewu i sadzenia oraz stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej. „ASAP Akademia” planowo będzie w przyszłości uzupełniana i wzbogacana o kolejne, ważne obszary tematyczne.

Jedyne takie kompendium wiedzy w Polsce, bez wychodzenia z domu, z tak opracowaną bazą tematów – korzystaj w dowolnym miejscu i czasie.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce. Więcej na temat Stowarzyszenia na stronie: www.rolnictwozrownowazone.pl.