PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Porady > DNI POLA W PODOLANACH

DNI POLA W PODOLANACH

Dni pola w Podolanach na Dolnym Śląsku odbyły się jak co roku w Gospodarstwie Rolnym Państwa Pawlus. Po raz kolejny wzorcowo przygotowano plantację jak również cała oprawa została odebrana z wielkim aplauzem przez rolników.

Dni pola były podzielone na dwa dni.

Pierwszego dnia 4.06. spotkaliśmy się z klientami na wykładach fachowców z PROCAM, które odbyły się w Pałacu Krotoszyce. Michał Grześkowiak zaprezentował nowości w ofercie nasiennej na sezon 2019/2020. Zostały omówione szczegółowo odmiany rzepaków i zbóż. Dużo pytań było co do nowości odmiany rzepaku DK Exotter, LG Absolut, LG Augusta, INV 1188. Z pszenic nowość to Faustus, Argument, Aspekt oraz najbardziej rozpoznawany Findus. Grzegorz Malesiński przedstawił jak podejść do agrotechniki uprawy rzepaku i zbóż tej jesieni. Podczas spotkania nie zabrakło Działu Obrotu Płodami Rolnymi, gdzie rolnicy bardzo chętnie pytali o możliwości sprzedaży zbóż i rzepaku.

Prezes PROCAM Michał Ciszak wspominał o 15-leciu firmy PROCAM, która od samego początku istnienia wdraża najlepsze rozwiązania dla rolnictwa.

Dni pola to również dostawcy PROCAM. Bardzo ciekawy film na temat użycia rozpylaczy do oprysków zaprezentował Arkadiusz Golon z firmy SDP.

Drugi dzień 5.06. przyjął formę Dni Otwartych, co za tym idzie,  nie było wykładów, a w zamian wszystko działo się w polu. Agronomowie przeprowadzili przez ten dzień kilkanaście grup rolników, co dało sumę ponad 400 osób. Atrakcją spotkania była gra w siatkówkę z mistrzem świata Brazylijczykiem o pseudonimie Giba, który promuje aktywny tryb życia „Graj o zdrowie”. Należy nadmienić, że jest to inicjatywa firmy BioGen i PROCAM. Nie zapominając o pożytecznych owadach w Dniach Pola brali udział przedstawiciele firmy ICB Pharma – producenta Biopolin, a także lokalny pszczelarz.

Domowe pyszne ciasto przygotowały panie z lokalnego KGW. Mimo upałów frekwencja dopisała i kolejny raz padł rekord.