Choroby grzybowe kukurydzy

Dostajemy informacje o dużym porażeniu patogenami na terenie całej Polski, a lokalnie nawet bardzo dużym porażeniu. Choroby grzybowe kukurydzy powodują poważne straty w uprawach, dlatego warto wiedzieć z jakimi patogenami mamy do czynienia, a następnie postawić na odpowiednią ochronę fungicydową.

Jakie zagrożenie panuje na plantacji kukurydzy?

Prowadząc lustracje upraw radzimy zwracać uwagę na choroby grzybowe kukurydzy tj. drobną plamistość liści kukurydzy. Wystąpienie tego patogena na kukurydzy prowadzi do bardzo dużego zmniejszenia powierzchni asymilacyjnej. Przekłada się to na słabą jakość kiszonki oraz słabszą produkcję i odkładanie cukrów w ziarnie. W gospodarstwach borykających się z tym patogenem, można zastanowić się w przyszłym roku nad ochroną fungicydową. Dobra ochrona wraz z zastosowaniem preparatu ENSILAGE da Państwu wysokiej jakości kiszonkę.

Już 13 września 2019 podczas naszych Centralnych Dni Kukurydzy postaramy się wykazać różnicę nad roślinami z porażeniem i bez z pomocą Eksperta Kiszonkowego z LG.

Choroby grzybowe kukurydzy – zdjęcia

Zdjęcia poniżej przedstawiają drobną plamistość liści kukurydzy.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.