DTR

Komunikat fitosanitarny 18.05 18 maja 2018

Doradcy z grupy technicznej PROCAM nadal utrzymują alert w związku z nalotem muchówek pryszczarka zbożowego i apogeum składania jaj. Problem dotyczy wszystkich regionów kraju. W związku z tym, że bardzo ważny jest termin zwalczania, w czasie masowego wylęgu larw szkodnika, firma PROCAM założyła hodowlę, aby dwadzieścia cztery godziny na dobę monitorować wyląg i podać dokładny termin zwalczania.

Potwierdzamy także postępowanie infekcji patogenów grzybowych – na załączonych zdjęciach można zobaczyć rynchosporiozę czy brunatną plamistość liści pszenicy. Przypominamy o zastosowaniu Rewital PRO+ (na jesień, po żniwach) – ogranicza to infekcje i zwiększa skuteczność fungicydów.

Na południu wykonywane są zabiegi T2, a północ się na nie przygotowuje. Prócz pojawiających się patogenów (ciągle pojawiająca się septorioza paskowana liści pszenicy oraz fusarium liści), należy wziąć pod uwagę szkodniki, wraz z najgroźniejszym – pryszczarkiem zbożowym.

Dodatkową informacją jest, że tam gdzie zastosowano preparat BIOPOLIN zauważono zwiększony plon nasion oraz zwiększoną ilość miodu.