Biostymulatory

W ofercie PROCAM Polska znajdują się biostymulatory, których zadaniem jest szeroko pojęte wspomaganie rozwoju roślin. Dotyczy to w równym stopniu roślin uszkodzonych przez negatywne czynniki jak i w pełni zdrowych, potrzebujących jedynie wsparcia naturalnych procesów zachodzących w komórkach. W palecie naszych produktów są preparaty do różnych rodzajów upraw. Mamy biostymulatory do sadu (BaktoTARCZA S), do upraw warzywnych (BaktoTARCZA W) czy też biostymulatory kukurydzy, zbóż i wielu innych upraw polowych (BaktoTARCZA P).

Wskazania do stosowania biostymulatorów

W zależności od typu produktu głównym celem biostymulatora może być zmniejszanie wrażliwości roślin na mogące wystąpić czynniki stresowe, przyspieszenie regeneracji po wystąpieniu uszkodzeń spowodowanych niekorzystnymi warunkami lub dostarczenie składników odżywczych, których naturalne syntezowanie jest trudne lub długotrwałe.

Do niekorzystnych czynników środowiskowych zaliczyć możemy, między innymi:

– wysokie temperatury,
– przymrozki,
– gradobicia,
– susze.

Biostymulatory roślin zmniejszają również ich wrażliwość na choroby grzybowe i bakteryjne czy negatywne skutki zabiegów z użyciem środków ochrony roślin. Do zadań biostymulatorów należy również regulacja obiegu wody w roślinie. Do tej grupy produktów zaliczane są także mikrobiologiczne kondycjonery gleby wspomagające między innymi mineralizację resztek pożniwnych.

Korzyści ze stosowania biostymulatorów

Z roku na rok biostymulatory zyskują wielu nowych i przede wszystkim zadowolonych użytkowników. Ich dobroczynny wpływ na procesy fizjologiczne zachodzące w roślinach, przekłada się bowiem na konkretne zyski wynikające ze zwiększonego plonowania i poprawy jego jakości. Potwierdzają to zarówno opinie producentów rolnych jak i wyniki doświadczeń i badań naukowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8