Biostymulatory

W ofercie PROCAM Polska znaleźć można biostymulatory, których zadaniem jest wspomaganie rozwoju roślin. Głównym celem ich stosowania jest zmniejszanie wrażliwości roślin na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych, do których zaliczyć można m.in. wysokie bądź niskie temperatury w okresie wegetacji, gradobicia i susze. Polecane środki zmniejszają również wrażliwość roślin na choroby grzybowe i bakteryjne, stosowane pestycydy oraz wiele innych negatywnych czynników. Do zadań biostymulatorów należy również regulacja obiegu wody w roślinie.

Showing all 4 results

 • Seria GUARD

  Seria GUARD

  Kategoria:
 • produkt-procam

  Calkorium 10 l

  Calkorium 10 l

  Calkorium zwiększa odporność roślin na warunki stresowe powodowane przez przymrozki, susze, gradobicie i pestycyd. Reguluje obieg wody w roślinie.

  Kategoria:
 • produkt-procam

  IMPROVER+

  IMPROVER+

  Stymulator wzrostu Improver+ to innowacyjny preparat zmniejszający wrażliwość roślin na niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak susza, błędy w nawożeniu, zbyt niskie temperatury w okresie wegetacji, śnieg, mróz, gradobicie, susza, przesadzanie, choroby grzybowe i bakteryjne oraz inne czynniki wywierające negatywny wpływ na rozwój w czasie wegetacji.

  Kategoria:
 • produkt-procam

  Rewital PRO+

  Rewital PRO+

  Naturalny preparat BIOGEN REWITAL PRO+ regeneruje zdegradowaną mikroflorę glebową uzupełniając środowisko glebowe o niezbędne bakterie glebowe. Innowacyjna formuła biopreparatu wpływa na przyspieszenie rozkładu resztek pożniwnych, a tym samym na zwiększenie ilości dostępnych dla  roślin  składników  pokarmowych w glebie. BIOGEN REWITAL PRO+ wprowadzony do gleby zwiększa jej bioróżnorodność, poprawia jej żyzność  i strukturę oraz korzystnie wpływa na stosunki wodno-powietrzne. Równocześnie zmniejsza jej spoistość oraz korzystnie wpływa na stosunki wodno-powietrzne. Struktura gruzełkowata gleby stwarza korzystne warunki kiełkowania nasion i prawidłowego rozwoju sytemu korzeniowego roślin. Zwiększona zasobność gleby w składniki odżywcze przekłada się na wzrost wartości biologicznej otrzymanych produktów roślinnych. Dzięki bogatemu składowi mikrobiologicznemu oraz wysokim zdolnościom bakterii do namnażania preparat BIOGEN REWITAL PRO+ ogranicza rozwój patogennych mikro- organizmów w środowisku glebowym poprawiając tym samym zdrowotność roślin uprawnych.

  Kategoria: