Pakiet Witalność


Nie czekaj aż roślina pobierze fosfor z gleby!
Zastosuj efektywny nawóz dolistny Proleaf Makro P – moc przyswajalnego fosforu!

Idealnym połączeniem jest dodanie do zabiegu biostymulatora Improver – jest to innowacyjny preparat zmniejszający wrażliwość roślin na niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak susza, błędy w nawożeniu, zbyt niskie temperatury
w okresie wegetacji, śnieg, mróz, gradobicie, susza, przesadzanie, choroby grzybowe
i bakteryjne oraz inne czynniki wywierające negatywny wpływ na rozwój w czasie wegetacji.

Jest szczególnie polecany do stosowania w okresach, w których rośliny mają problemy z pobraniem wody i składników pokarmowych z gleby.

Fot. 1. Blokada fosforu

Oprócz nawożenia azotowego, doskonałe efekty w dokrzewieniu plantacji daje dolistne zastosowanie mikroelementów w mieszaninie z dużą dawką fosforu oraz chlorku chloromekwatu (CCC) w dawce 0,6-0,8 l/ha w połączeniu z biostymulatorami np. Improver.

Mikroelementy dla zbóż, podobnie jak witaminy dla człowieka, są niezbędne do życia. Brak lub niedobór jednego składnika nie da się zastąpić innym. Wielkim plusem jest to, że możemy praktycznie w całości dostarczyć je roślinie w 2-3 zabiegach dolistnych. Całą paletę mikroelementową znajdziecie Państwo w naszych produktach: Proleaf Max, Prochelat Max+, innym niemniej ważnym produktem jest Proleaf Makro P. Jest to nawóz o bardzo wysokiej koncentracji fosforu, który jest odpowiedzialny, między innymi za przyrosty młodych korzeni. Dolistne zastosowanie fosforu na pierwszym etapie rozwoju wiosennego, stanowi swoisty zapalnik energii. Jest tak dlatego, ponieważ niskie temperatury gleby w tym okresie wegetacji wpływają na bardzo słaby pobór fosforu przez rośliny, stąd dostarczenie dolistne tego pierwiastka jest szczególnie ważne.

Z kolei dodatek biostymulatora jak jest Improver 0,5 l/ha dodatkowo poprawia wykorzystanie mikro oraz makroelementów, poza tym stymuluje podziały komórkowe, przyspiesza krążenie cytoplazmy, a co za tym idzie zwiększa intensywność fotosyntezy. Rośliny odpowiednio odżywione dolistnie, za pomocą odpowiednio dobranych kombinacji nawozów zarówno mikroelementowych, jak i makroelementowych (głównie fosforu) i biostymulatorów są silniejsze, mają większy system korzeniowy, są bardziej odporne na spadek temperatur, zasolenie gleby, niedobory wody, a w konsekwencji reagują zwiększeniem plonowania oraz poprawą parametrów jakościowych. Taką odżywczą mieszaninę możemy zastosować po ruszeniu wegetacji, jeżeli decydujemy się dodać jeszcze CCC to powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby rośliny były w fazie początku do pełni krzewienia, a przyrosty młodych korzeni były na poziomie min 2 cm. Stabilan 750 SL (chlorek chloromekwatu) ogranicza dominację pędu głównego i stymuluje rozwój pędów bocznych. Przez co pobudza rośliny do poprawy krzewistości produkcyjnej, podobnie działanie ma też proquinazid zawarty w fungicydzie Halny 200 EC, który doskonale ogranicza mączniaka prawdziwego zbóż.

Fot. 2. Mączniak prawdziwy zbóż i traw

 


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, o których mowa na etykiecie.

Chcesz wiedzieć więcej ? Już dziś skontaktuj się Doradcami z firmy PROCAM