PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Aktualności > Dobór odmian rzepaku i zbóż – Liga Mistrzów Plonowania #nasionaprocam

Dobór odmian rzepaku i zbóż – Liga Mistrzów Plonowania #nasionaprocam

Dobór odmian – ważny element do osiągania rekordowych plonów.

Liga Mistrzów Plonowania to nie tylko element zbioru i liczenia wyników. Doradcy PROCAM, wspólnie z Działem Nasion oraz hodowcami nasion z Polski i Europy, przez wiele lat pracują nad doborem odmian tak, by stworzyć kompleksową ofertę dla naszych klientów. Proces wyboru odmian jest długim i ciężkim procesem, w który zaangażowanych jest wielu pracowników m.in. z Działu Nasion, Działu Badań i Rozwoju, a także Agronomów, którzy również mają swoje gospodarstwa i na co dzień obserwują odmiany zbóż czy rzepaku.

PROCAM stawia na pewne i sprawdzone odmiany jak np. LG Absolut, który ma już swojego godnego następcę, odmianę LG Auckland – nowoczesna genetyka, pakiety odporności na choroby i warunki stresowe sprawiają, że te odmiany rzepaku są w stanie zdobywać wysokie miejsca na listach zalecanych odmian oraz badaniach rejestrowych i porejestrowych. Fakty same mówią za siebie: Rekordy, Polski, Rekordy Województw oraz Rekordy Gospodarstw w plonach osiągniętych w gospodarstwach naszych klientów, którzy przystąpili do projektu Ligi Mistrzów Plonowania.

W uprawie pszenicy w ofercie PROCAM, już od wielu lat godna zaufania odmiana Fnidus o bardzo dobrym profilu zdrowotnościowym, wysokim potencjale plonowania, potwierdzonym rekordami, ale również zimotrwałość z oceną 6 w sześciostopniowej skali. Na suchsze tereny polecana jest odmiana Argument, na przeciętne gleby RGT Ritter oraz nowa odmiana Bulldozer, a także nowy Rekordzista Polski – odmiana Chevignon. Nowoczesna genetyka zbóż: pszenżyto Ozean oraz pszenżyto Stelvio z firmy Danko które zapewnia wysoki potencjał plonowania. Również w życie nasza odmiana mieszańcowa KWS Pulsor ustanowiła Rekord Polski.

Więcej na temat technologii uprawy i doboru nasion dowiesz się u Doradców PROCAM.

Zapraszamy do obserwowania strony www.ligamistrzowplonowania.pl