PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Warsztaty polowe w Bieniowie i Krąpieli

Warsztaty polowe w Bieniowie i Krąpieli

Warsztaty polowe Bieniów 9.05.2019

Warsztaty w gospodarstwie Pana Eugeniusza Szwedy rozpoczęły się o godzinie 11:00 tradycyjnie od oficjalnego powitania przez Dyrektora Regionu Adrian Sosnowskiego przybyłej licznie grupy rolników. Następnie kierownik oddziału Paweł Pędziwiatr przedstawił pokrótce program spotkania wraz z omówieniem promocji nawozowych z okazji 15 lecia firmy ProCam na rynku w Polsce i przekazał głos przedstawicielowi firmy BIO-GEN prezentującemu w praktyce zastosowane na plantacji produkty tj. Rewital PRO+, Improver+ czy w przypadku rzepaku Delia Stop oraz korzystając z sąsiedztwa plantacji kukurydzy zainteresował słuchaczy jej ochroną przeciw omacnicy prosowiance produktem biologicznym Ostrinia Stop.

Specjalista Paweł Pędziwiatr wraz z Doradcą Bartkiem Spyrką omówili fazy rozwoju zbóż i rzepaku w nawiązaniu do zastosowanej technologi wskazali na potrzebę wykonania poszczególnych zabiegów ochronnych w uprawach pszenicy, pszenżyta, jęczmienia ozimego i rzepaku.

Wśród zgromadzonych rolników nie brakowało pytań odnośnie prognozowanych opadów lub ich braku wraz z dostosowaniem ochrony fungicydowej i skracania własnych plantacji.

Drugie warsztaty polowe Krąpiel 10.05.2019

Tradycyjnie o godzinie 11:00 dyrektor regionu Adrian Sosnowski przywitał licznie zgromadzonych Gości. Większości klientów dopisywał dobry humor, gdyż dzień wcześniej w okolicach przeszły długo wyczekiwane deszcze (lokalnie od 4-24 litrów).

Lustracje pól zaczęliśmy od technologi upraw zbóż, które szczegółowo omówił kierownik oddziału Sulęcin Paweł Pędziwiatr. Przy okazji prezentacji zbóż Radosław Wojciech z Firmy BIO-GEN tłumaczył klientom sens aplikacji preparatu Improver+ do zabiegu T2.

Przechodząc na kolekcje zbóż klienci mogli się przekonać o wysokiej skuteczności zastosowanych preparatów, a po wysłuchaniu charakterystyk poszczególnych odmian i ich głównych zalet.
Następnie Paweł Pędziwiatr przedstawił technologie uprawy rzepaku ozimego, w którym widać było bardzo dobrą skuteczność zastosowanych rozwiązań. Kolejno głos zabrał Radosław Wojciech z firmy BIO-GEN aby przedstawić główne zalety Bio-Gen Revital PRO+ na mineralizacje słomy oraz omówił skuteczność preparatu biologicznego Delia Stop.

Kolekcje rzepaku pokazały nam bardzo duże różnice zarówno w wysokości poszczególnych odmian jak i terminów dojrzewania. Przy okazji wytłumaczyliśmy klientom na przykładzie terminów kwitnienia odmian jak racjonalnie pochodzić do oprysku fungicydowego „na płatek” aby skutecznie ograniczyć zgniliznę twardzikową.

Kolejne spotkanie już za miesiąc na Dniach Pola