PROCAM Agronomia Sukcesu > Aktualności > Wydarzenia > Drugie już Warsztaty Polowe w Lubiechnia Wielka

Drugie już Warsztaty Polowe w Lubiechnia Wielka

W gospodarstwie Braci Bronisława i Wojciecha Dereniów w miejscowości Lubiechnia Wielka.

Spotkanie rozpoczął krótkim przemówieniem Kierownik Oddziału Sulęcin Paweł Pędziwiatr, który przedstawił program oraz powitał przybyłych Gości i przypomniał wszystkim zgromadzonym technologię nawożenia i ochrony zbóż a także rzepaku zastosowaną zarówno w gospodarstwie jak i na poletkach pokazowych. Po wysłuchaniu zgromadzeni wybrali się na pola, gdzie wszyscy mogli drugi raz obejrzeć odmiany zbóż z palety PROCAM jęczmiona Saturn oraz Estoria, pszenżyta Sekret oraz Trapero i pszenic takich odmian jak Findus, Gustav, Emilio i nowość najwcześniejsza odmiana Faustus. Obserwowano w pełni kwitnące odmiany rzepaku ozimego takie jak populacyjna Arabella oraz mieszańcowe Alexander, Hamilton i LG Absolut. Spotkanie te odbyło się w konwencji porównawczej do ostatniego spotkania. Sprawdziliśmy szczegółowo jak poradziły sobie w polu rozwiązania herbicydowe i fungicydowe. Dyskutowano na temat ewentualnych jeszcze zabiegów regulujących w zbożach oraz rozwiązaniach na zabieg T3, czyli przysłowiowy kłos.

Radosław Wojciech z firmy BIOGEN przypomniał krótko o stymulatorze imPROver i wspomniał o biologicznym preparacie Ostrinia Stop na omacnicę prosowiankę oraz również biologicznym rozwiązaniu Delia Stop na śmietkę kapuścianą w uprawie rzepaku.

Waldemar Bajek z firmy FCA fertilisants wspomniał w stymulatorze Calkorium a także o serii nawozów Prosan.

Po wszystkim wszyscy rozgrzali się żurkiem, bigosem oraz osłodzili przepysznym ciastem drożdżowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycia i już dziś zapraszamy na Dni Pola.