agroforum-konferencja

AGROFORUM PROCAM i HORSCH 19 stycznia 2018

18 stycznia w Expo Arenie w Ostródzie kilkuset rolników było uczestnikami pierwszej edycji Agroforum. W konferencji uczestniczyli farmerzy z Warmii i Mazur, Mazowsza, Podlasia, Kujaw, Pomorza oraz Wielkopolski.

Tematem przewodnim spotkania organizowanego przez firmy HORSCH oraz PROCAM było “Rolnictwo jutra oraz wyzwania czekające na rolników”.
Theodor Leeb z HORSCH Maschinen GmbH z Niemiec, wystąpił z wykładem “Ochrona roślin jako konflikt między interesem publicznym, wymogami polityki, a koniecznością w uprawie”. W swoim wystąpieniu podkreślał, iż nowoczesne rolnictwo to przede wszystkim precyzja w stosowaniu środków ochrony roślin. Prelegent z Niemiec wyraził także opinię, że zakaz stosowania glifosatu w rolnictwie to nienajlepsze rozwiązanie i przyniesie ogromne straty.

Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód firmy Concordia Ubezpieczenia, posuszył temat ubezpieczeń gospodarstw rolnych zwracając uwagę jak ważny jest prawidłowy dobór polisy oraz jej dopasowanie do potrzeb gospodarstwa w uzyskaniu „skutecznej ochrony”. Drugą część wystąpienia firmy Concordia Ubezpieczenia poprowadził Andrzej Janc, dyrektor Biura Rolnego Concordia, który przedstawił aspekty zarządzania ryzykiem pogodowym w gospodarstwie.

Ostatnim wystąpieniem konferencji był wykład “Problemy fitosanitarne oraz zagrożenia na polach uprawy zbóż i rzepaku w latach 2017-2018” zaprezentowany przez dr inż. Dariusza Wyczlinga oraz Grzegorza Malesińskiego z PROCAM. Oprócz wykładów i możliwości zadawania pytań oraz rozmów w kuluarach rolnicy mieli możliwość obejrzenia maszyn produkcji Horsch takich jak opryskiwacz, siewnik oraz gruber.