pole

Dni Kukurydzy PROCAM w miejscowości Głębokie 12 września 2018

Kolejny raz spotkaliśmy się w Gospodarstwie Rolnym Państwa Kujawskich w miejscowości Głębokie. Na spotkanie przybyło wielu rolników uprawiających kukurydzę z przeznaczeniem na ziarno, kiszonkę oraz CCM.  Dni kukurydzy rozpoczęły się od wykładów merytorycznych. Pierwszym prelegentem był Pan Profesor Józef Sowiński z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który przedstawił wykład na temat „ABC dobrego kiszenia kukurydzy”. Prezes BIO-GEN, Artur Kleina oraz Dyrektor Marketingu Działu Nasion Michał Grześkowiak w swoich prezentacjach poruszyli powszechny temat suszy oraz jak przeciwdziałać jej skutkom. Po wykładach rolnicy przeszli na poletka kukurydzy, gdzie dowiedzieli się o cechach prezentowanych nasion kukurydzy w ofercie PROCAM.

Podczas wydarzenia towarzyszyły firmy z branży rolniczej – nie zabrakło producentów nasion oraz środków ochrony roślin i nawozów.

Można było spotkać się także z Ekspertem Kiszonkowym z firmy LG, który przebadał próbki kiszonek przywiezione przez rolników. Natomiast Lekarz Roślin (tym razem w roli głównej Doradca Łukasz Kontowski), przygotował pełną kolekcję chorób oraz hodowlę szkodników występujących w uprawie kukurydzy, z omacnicą prosowianką na czele. Imprezie tradycyjnie towarzyszyła wystawa posterów tematycznych związanych z identyfikacją agrofagów na poszczególnych uprawach oraz tematyczne postery związane z aplikacją Biosanów w dobrostanie zwierząt hodowlanych.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Pana Prof. dr hab. Kazimierza Adamczewskiego, wybitnego herbologa z IOR Poznań.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Gościom za przybycie.